Znów to samo... Liga Mistrzów nie dla Wisły

(szyly)
archiwum
Wisła Kraków przegrała z Apoelem Nikozja 1:3 i tym samym nie wywalczyła awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zabrakło 19 minut...

Mistrzowie Polski na Cypr jechali w bojowych nastrojach. Pierwszy mecz wygrali 1:0 i awans był naprawdę blisko. Awans pierwszy od 15 lat. Niestety, już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Wiśle będzie bardzo ciężko. Apoel grał wręcz perfekcyjnie. I w 29 min to udowodnił - po koszmarnym błędzie Pareiki Cypryjczycy odrobili straty z Krakowa.

Drugą połowę Wisła zaczęła odrobinkę lepiej, ale co z tego, skoro po 10 minutach znów dali wbić sobie bramkę - fenomenalna akcja Apoelu zakończyła się strzałem Almeidy. Odrobinę nadziei w serca kibiców wlał Cezary Wilk, który pięknym strzałem dał Wiśle tę brakującą bramkę. Była 71 min i do awansu brakowało tylko 19!

Niestety, na cztery minuty przed końcem rozpaczliwa obrona Wisły pękła i Almeida przypieczętował fazę grupową dla Apoelu. Tak na otarcie łez "Białej Gwieździe" pozostaje rywalizacja w Lidze Europejskiej. A było tak blisko...