Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zrobią imprezy, żeby młodzież nie wagarowała w dniu wiosny

Szymon Czaja
Aby uczniowie nie uciekali z lekcji w dniu wiosny, dyrekcje głogowskich szkół przygotowują różne imprezy na terenie szkół i miasta.
Aby uczniowie nie uciekali z lekcji w dniu wiosny, dyrekcje głogowskich szkół przygotowują różne imprezy na terenie szkół i miasta.
Zbliża się dzień wiosny, który uczniowie traktują jako okazję do wagarów. Wielu młodych ludzi traktuje ten dzień jako okazję do wygłupów, picia alkoholu i chuligaństwa. Sprawdziliśmy jak dyrekcje głogowskich szkół starają się temu zapobiec.

Zbliża się dzień wiosny, który uczniowie traktują jako okazję do wagarów. Sprawdziliśmy jak dyrekcje głogowskich szkół starają się temu zapobiec.

Większość głogowskich szkół przygotowała dla młodzieży specjalne zajęcia lub luźne lekcje.
Na przykład II Liceum Ogólnokształcące jutro zorganizuje w Miejskim Ośrodku Kultury "Przegląd artystyczny" dla uczniów. - Chcemy, by uczniowie sobie wyluzowali, jak co roku w dniu wiosny - mówi dyrektor II LO Tomasz Kuziak. - Uczniowie bardzo się poświęcili przygotowaniu programu. Ich rówieśnicy również bardzo chcą zobaczyć kolegów na scenie. Wszystko będzie się odbywać w atmosferze zabawy, humoru i luzu, ale oczywiście z pełną kulturą. Raczej nikt nie będzie chciał iść na wagary.

Natomiast w Gimnazjum nr 2 uczniowie wszystkich klas przebiorą się w stroje ludowe.
- W poniedziałek lekcji nie będzie, a uczniowie zorganizują zabawę pod hasłem "Hej raz na ludowo!" - powiedziała zastępca dyrektora Aleksandra Kozioł. - Młodzież przygotowała ogromne pisanki i serwetki. Wszystkie klasy będą brały udział w tańcach ludowych.

Zespół Szkół Rolniczych z okazji dnia wiosny zorganizuje 25 marca dni otwarte pod hasłem "Wiosna w przyrodniczej". - Od godz. 9.00 nasi uczniowie będą świetnie się bawić na II powiatowym konkursie tańca - powiedziała zastępca dyrektora szkoły Anna Lechowicz. - Już rozwieszamy w całym mieście plakaty informacyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania naszej szkoły.

Niektóre szkoły nie wykazały się inicjatywą i wolą skorzystać z pomysłów innych. Na przykład uczniowie III LO oraz Gimnazjum nr 4 będą brały udział w żakinadzie, którą zorganizował Parlament Młodzieży Głogowa. - Nie będziemy nic organizować, bo nie zakładamy, że uczniowie będą uciekać z lekcji - powiedziała dyrektor III LO Stefania Kramarzewska.

Wielu młodych ludzi traktuje ten dzień jako okazję do wygłupów, picia alkoholu i chuligaństwa, dlatego na ulicach miasta pojawi się większa ilość patroli, w dużej części policjantów po cywilnemu. Policjanci służb patrolowych i dzielnicowi, w ramach codziennej służby, dokonają szczególnej kontroli miejsc gromadzenia się młodzieży.

Kontrolowane będą przede wszystkim młode osoby przebywające w salonach gier, kafejkach internetowych, dworcach PKP i PKS oraz terenach przyległych, galeriach i centrach handlowych, punktach gastronomicznych, kinach, parkach, placach zabaw, skwerach, podwórkach osiedlowych, klatkach schodowych. Głównym zadaniem policyjnych patroli będzie niedopuszczenie do zachowań chuligańskich, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i niszczenia mienia.

Nieletni oraz uczniowie starsi, którzy naruszaliby porządek prawny muszą się liczyć z konsekwencjami m.in. powiadomieniem szkoły, rodziców, a nawet wszczęciem postępowań karnych. - Apelujemy do sprzedawców o ścisłe egzekwowanie od młodych nabywców alkoholu, okazania dokumentu potwierdzającego ukończenie 18 roku życia - mówi rzecznik policji Bogdan Kaleta. - Również dorośli powinny zdecydowanie odmówić prośbom nastolatków o kupno alkoholu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska