Zwycięski koniec roku tenisistek stołowych MKSTS Polkowice

Konrad Kaptur Zaktualizowano
Agata Pastor pokonała Klaudiię Kusińską, a jej MKSTS nie dał szans zespołowi z Nadarzyna. Konrad Kaptur
Podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego w ósmym meczu bieżących rozgrywek ekstraklasy odprawiły z kwitkiem rywalki z Nadarzyna. Było to piąte zwycięstwo polkowiczanek, które awansowały na czwarte miejsce w tabeli

Do wczorajszego pojedynku będącego ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Polski polkowiczanki przystępowały po dłuższej przerwie i w bojowych nastrojach. Wynikały one po części z porażek poniesionych w dwóch pojedynkach poprzedzających sobotnią potyczkę. MKSTS musiał uznać wyższość mistrzyń Polski z Tarnobrzegu oraz ekipy z Sochaczewa.

Nic dziwnego, że brązowe medalistki mistrzostw Polski zapowiadały, że w starciu z zespołem z Nadarzyna interesuje je wyłącznie komplet punktów. Z kolei rywalki przyjechały do Polkowic z analogicznym nastawieniem, a że przed meczem w tabeli plasowały się jedno "oczko" wyżej to kibice mogli spodziewać się ciekawego i stojącego na wysokim poziomie sportowym widowiska. Już pierwszy pojedynek udowodnił, że te oczekiwania były jak najbardziej uzasadnione.

Zmierzyły się w nim nasza Katarzyna Grzybowska oraz Magdalena Szczerkowska. Mecz od pierwszego seta był bardzo wyrównany, a dodatkowo obfitował w efektowne wymiany. Pierwsze dwie partie wygrała Kasia, odpowiednio do 9 oraz 7 i wydawało się, że w trzecim secie postawi przysłowiową kropkę nad i. Nic takiego się jednak nie stało. Kolejne dwie partie należały do Szczerkowskiej, która zwyciężyła do 9 i do 8 i o losach wygranej decydowała partia numer pięć.

W tej Kasia dominowała i wygrała pewnie 11:6 wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie w całym meczu. W drugiej potyczce najmłodsza zawodniczka MKSTS Natalia Michorczyk zagrała z Chinką Xiaoshan Yan. Utalentowana polkowiczanka potrafiła wygrać jednego seta, ale w trzech pozostałych to zawodniczka z Państwa Środka rozdawała karty.

Jej wygrana pozwoliła ekipie z Nadarzyna wyrównać stan pojedynku na 1:1. Kolejne dwie potyczki zakończyły się łatwymi zwycięstwami Agaty Pastor nad Klaudią Kusińską oraz Grzybowskiej nad Xiaoshan Yan i w efekcie polkowiczanki zapisały na swoim koncie zwycięstwo numer pięć i z dorobkiem 10 punktów zajmują w tabeli ekstraklasy czwarte miejsce. Teraz przed zawodniczkami z Polkowic przerwa świąteczno-noworoczna. Kolejne spotkanie rozegrają już w 2012 roku. 7 stycznia ich rywalem będzie KU AZS AJD Częstochowa.

MKSTS Polkowice - GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 3:1

Katarzyna Grzybowska - Magdalena Szczerkowska 3:2 (11:9, 11-7, 9:11, 8:11, 11:6)
Natalia Michorczyk - Xiaoshan Yan 1:3 (11:13, 12:10, 9:11, 7:11)
Agata Pastor - Klaudia Kusińska 3:1 (8:11, 11:7, 11:8, 11:5)
Katarzyna Grzybowska - Xiaoshan Yan 3:0 (11:4, 11:6, 11:6)