Zwycięstwo i awans Dominiki Podhajeckiej do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek

Daniel Podhajecki
Dominika to bardzo utalentowana tenisistka. Jest doskonałą reprezentantką naszego województwa. Daniel Podhajecki
W trzecim i ostatnim dniu eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek (do lat 14-u) rozgrywanych na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej drużyna Parku Tenisowego Olimpia Poznań z Dominiką w składzie walczyła z ekipą TS IDEA SPORT Toruń.

Zgodnie z przewidywaniami był to niezwykle emocjonujący i zacięty pojedynek. Należy zaznaczyć, że w całym turnieju „poznanianki” walczyły bez swojej liderki Darii Górskiej, natomiast torunianki wystąpiły w najsilniejszym zestawieniu, wzmocnione na decydujący mecz Flavią Scata, zawodniczką mieszkająca we Francji, legitymującą się francuskim i polskim paszportem.

Zaczęło się od minimalnie przegranego pojedynku gry podwójnej, w którym Dominika i Zuza wygrały pierwszego seta 6:2, ale następnie przegrały kolejnego po tie breaku 6:7 (2:7) i po super tie breaku …8:10. Jak się później okazało ten wygrany set miał ogromne znaczenie dla wyniku meczu i ostatecznego rozstrzygnięcia w grupie eliminacyjnej.

Po grach deblowych był jednak remis 1:1, gdyż Julka i Wiktoria wygrały swój pojedynek (bez straty seta). Stan meczu był również wyrównany po dwóch kolejnych grach singlowych, w których Zuza wygrała swój pojedynek 2:0, natomiast Wiktoria musiała uznać wyższość rywalki (0:2).

Przy stanie pojedynku 2:2 do rywalizacji przystąpiła Dominika. Wiadomo było, że jeśli najmłodsza zawodniczka w drużynie poznańskiej wygra swój mecz w stosunku 2:0, a Julka która rywalizowała z Flavią przegra nawet w 2 setach, to całe spotkanie wygra Olimpia, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, właśnie dzięki wygranemu setowi gry podwójnej Domy i Zuzy. Tak też się stało!

Dominika kolejny raz pokazała klasę pewnie wygrywając bez straty seta ze starszą koleżanką z Torunia 6:1, 6:3, pieczętując zwycięstwo w meczu i grupie eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek. Czekamy na finały…

Dziękujemy trenerowi i kapitanowi drużyny Marcinowi Pagórowi za przygotowanie, opiekę i poprowadzenie drużyny do zwycięstwa.

Poznanianki grały w składzie Zuzanna Pawlikowska, Wiktoria Kuczyńska, Dominika Podhajecka i Julia Wartecka.