10 największych strzelanin w historii USA. Te masakry...

  10 największych strzelanin w historii USA. Te masakry wstrząsnęły całym światem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  University of Texas (Austin, Teksas)
  Charles Whitman 1 sierpnia 1966 roku z wieży uniwersyteckiej zabił 16 osób, a 32 kolejne ranił. Napastnik strzelał z karabinu z celownikiem optycznym.
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©ASSOCIATED PRESS/East News

  10 największych strzelanin w USA. Na terenie Stanów Zjednoczonych co jakiś czas dochodzi do ataków z użyciem broni palnej, takich jak ostatnio w El Paso i Dayton. Niekiedy giną w nich dziesiątki osób. Oto najbardziej tragiczne masakry w dziejach USA.
  Strzelaniny w USA nie należą niestety do rzadkości. Dochodzi do nich zarówno w stanach, gdzie posiadanie broni jest zabronione, jak i w tych, gdzie jest to całkowicie legalne. Prawie za każdym razem śmierć ponoszą niewinne osoby. Zazwyczaj ginie także sam napastnik, który zostaje zabity przez policję lub popełnia samobójstwo, gdy uzna, że jego "misja" została zakończona, a nie chce wpaść w ręce władz.

  Zobacz także: USA: Strzelanina w El Paso w Teksasie [ZDJĘCIA] [WIDEO] Kim jest sprawca? To 21-letni Patrick Crusius. Swój manifest opublikował w sieci?

  Tego typu wydarzenia za każdym razem wywołują burzliwą dyskusję, dotyczącą prawa do posiadania broni. Jego przeciwnicy są za zaostrzeniem przepisów. Według nich, może to ograniczyć ilość takich zdarzeń. Zwolennicy posiadania broni są odmiennego zdania. Uważają oni bowiem, że napastnik zawsze znajdzie sposób na zdobycie pistoletu lub karabinu, a uczciwi ludzie pozostają bezbronni i nie mają szans z uzbrojonym zamachowcem.

  OTO NAJBARDZIEJ KRWAWE STRZELANINY W HISTORII USA


  Zobacz galerię  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo