Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

42 osoby zatrzymane podczas polsko-niemieckiej akcji służb granicznych w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku

PAP
W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano 80 osób, wśród których byli m.in. Ukraińcy, Syryjczycy, Turcy, Gruzini, Egipcjanie, Białorusini i Afgańczycy.
W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano 80 osób, wśród których byli m.in. Ukraińcy, Syryjczycy, Turcy, Gruzini, Egipcjanie, Białorusini i Afgańczycy. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
- 42 osoby zatrzymane, a wśród nich 39 nielegalnych migrantów - to efekt wspólnych działań kontrolnych polskich i niemieckich służb przeprowadzonych na odcinku granicy strzeżonej przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG – poinformował rzecznik tego Oddziału por. SG Paweł Biskupik.

Wzmożone kontrole w strefie przygranicznej miały miejsce we wtorek (19 września). Ze strony polskiej wzięło w nich udział 35 funkcjonariusze SG z placówek w Tuplicach (Lubuskie) i Zgorzelcu (Dolny Śląsk). W patrolach uczestniczyło 10 funkcjonariuszy niemieckiej policji federalnej – odpowiednika naszej SG.

Funkcjonariusze zatrzymali 39 nielegalnych migrantów, w tym 30 Syryjczyków, czterech Turków, trzech Egipcjan i dwóch Afgańczyków. Ponadto pod zarzutem pomocnictwa w próbie nielegalnego przekroczenia granicy zatrzymano Gruzina, Polaka i Ukraińca.

- Zdecydowana większość zatrzymanych cudzoziemców dotarła na terytorium naszego kraju przez tzw. szlak bałkański. Wjechali do Polski ze Słowacji z zamiarem przedostania się do Niemiec. Wszyscy zatrzymani za złamanie prawa ponieśli odpowiedzialność karną oraz administracyjną – powiedział rzecznik.

WIDEO Z AKCJI:

Dodał, że łącznie podczas akcji w rejonie polsko-niemieckiej granicy zostało wylegitymowanych 80 osób, wśród których byli m.in. Ukraińcy, Syryjczycy, Turcy, Gruzini, Egipcjanie, Białorusini i Afgańczycy. Do kontroli drogowej zatrzymano 35 pojazdów osobowych i ciężarowych. Skontrolowano także okoliczne parkingi oraz stacje paliw.

Rzecznik zapowiedział, że wspólne działania polskich i niemieckich służb mające na celu walkę z nielegalną migracją i procederem "przemytu" ludzi będą kontynuowane, co wynika to z uzgodnień szefów służb granicznych obu państw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska