AO: Djoković po raz czwarty

(szyly)
atp.com
Serb Novak Djoković pokonał Szkota Andy'ego Murraya 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 6:3, 6:2 i triumfował w wielkoszlemowym Australian Open. Dla Djokovicia to już czwarta wygrana w tym turnieju, a trzecia z rzędu.

Z kolei Murray przegrał już trzeci finał w Australian Open. W 2010 roku poniósł porażkę z Rogerem Federerem, a rok później właśnie z Djokoviciem. Także i w tym roku musiał uznać wyższość bardziej utytułowanego rywala.

Do dzisiejszego meczu Djoković przystępował bardziej wypoczęty, bo miał aż trzy dni przerwy po półfinale. Być może to miało wpływ na przebieg tego pojedynku, ponieważ Murray w piątek stoczył ciężki pojedynek, który trwał aż pięć setów.

Mecz był jednak wyrównany, a żaden z tenisistów nie odstawał od drugiego. Po trzech godzinach i 35 minutach Djoković wykorzystał decydującego meczbola i mógł cieszyć się z triumfu.

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Andy Murray (W. Brytania, 3) 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 6:3, 6:2