Maciej Dobrowolski

Maciej Dobrowolski

DziennikarzGazeta LubuskaZielona Góra

1089 materiałów

Dziennikarz, pożeracz książek, miłośnik gier i fan współczesnej popkultury. W młodości zakochałem się w fantastyce i okazało się, że jest to miłość nieuleczalna!

W redakcji "GL" zajmuje się tematami z dziedziny polityki, biznesu czy też problemów społecznych dotyczących województwa lubuskiego. Są to często sporne kwestie, gdzie nie ma jednej racji, a wszystkie strony posiadają ważne argumenty. Przedstawienie ich w możliwie, jak najbardziej obiektywne sposób uważam, za podstawę swojej pracy.

Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach, kiedy to łamane są tradycyjne struktury społeczne, kiedy to na nowo kształtowany jest ład międzynarodowy. Wszystko to odbywa się w cieniu kolejnych skoków technologicznych, za którymi często jako społeczeństwa nie nadążamy. Jak będzie wyglądał świat za 20 lat? Tego nie wiemy. Ale jako dziennikarze musimy opisywać nadchodzące zmiany najlepiej jak potrafimy!

"Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość" - George Orwell, Rok 1984 

W Zielonej Górze w czasie wolnym zajmuje się również działalnością kulturalną w ramach Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra. Wspólnie z tym stowarzyszeniem organizuję cykliczny konkursu literacki – Fantazje Zielonogórskie. Co warto podkreślić, każda z edycji tego przedsięwzięcia jest zakończona wydaniem papierowej antologii konkursowej! 

Interesujące materiały: 

Nie wszystkie rany czas zagoi. Czy skrzywdzeni przez byłego proboszcza z Witnicy doczekają się sprawiedliwości?

Wicemarszałek, Einstein i garnki. Jak powstał wstęp dla publikacji muzeum w Ochli?

Psychiatria dziecięca w zapaści. Czy rośnie nam „chore” społeczeństwo?

Rachunki za prąd szybują do góry! Przerażeni mieszkańcy chwytają się za portfele

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy - audyt pokazał, że spółka była źle zarządzana. A winnych wciąż brak

 

Rozwiń opis

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie