AZS UZ: Zielonogórzanie byli bezlitośni dla słabiutkiego rywala

(eska)
Zielonogórzanie nie dali rywalom szans.
Zielonogórzanie nie dali rywalom szans. ivancicas/sxc.hu
Jeśli którykolwiek z kibiców zielonogórskiej drużyny obawiał się sobotniego meczu, to zupełnie niepotrzebnie. Drugoligowy AZS UZ we własnej hali zmiażdżył rywala z Oleśnicy.

Pojedynek był wyrównany tylko do stanu 1:1. Później do akcji wkroczyli akademicy. Po trafieniach Michała Skrzypka, Cypriana Kociszewskiego, Piotra Książkiewicza, Kamila Nogajewskiego i Pawła Jakóba w 6 min było już 6:1. Od tego momentu gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwolili Pogoni zbliżyć się na dystans mniejszy niż trzy gole. W 23 min, po rzucie Skrzypka, przewaga zielonogórzan wzrosła do dziesięciu bramek - 19:9. W pierwszej części spotkania skutecznością imponował Kociszewski, który do przerwy ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W 43 min, znów po akcji Skrzypka, AZS UZ prowadził różnicą 11 trafień - 31:20. I można mieć do miejscowych pretensje o wiele prostych błędów, ale przy takiej przewadze nietrudno o moment rozprężenia.

AZS UZ ZIELONA GÓRA - POGOŃ OLEŚNICA 41:31 (24:16)

AZS UZ: Kwiatkowski, Mielczarek - Kociszewski 8, Skrzypek 6, Książkiewicz 5, Jakób i Urbańczak po 4, Orliński i Szarłowicz po 3, Góral, Nogajewski, Szpara i Wojtas po 2, Karp, Kłosowski.