Bartosz Zmarzlik mistrzem Europy juniorów!

(jm)
Bartosz Zmarzlik to 17-letni junior Stali Gorzów
Bartosz Zmarzlik to 17-letni junior Stali Gorzów Archiwum/Bogusław Sacharczuk
W sobotnie popołudnie na torze w Opolu rozgrywany był finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Złoty medal w tych zawodach wywalczył reprezentant Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik. Zdobył 14 pkt.

Bartosz Zmarzlik wygrał cztery z pięciu wyścigów. W ostatnim swoim starcie przegrał jedynie z Tobiaszem Musielakiem, który w opolskich zawodach z 13 punktami zajął drugie miejsce. Brązowy medal zdobył Duńczyk Mikkel Michelsen (12 "oczek").

W zawodach wystąpił też Łukasz Sówka. W tym roku ma on ważny kontrakt z Falubazem Zielona Góra, ale w ligowych zawodach, po wypożyczeniu do Rzeszowa, zdobywa punkty dla tamtejszej PGE Marmy. Sówka w Opolu zdobył 10 "oczek". Zajął czwarte miejsce.

Zdobyty w sobotę złoty medal to pierwszy taki tytuł Zmarzlika. 17-latek ze Stali nieźle radzi sobie w tym roku także w walce z seniorami. Podczas rozgrywanych 23 czerwca w Gorzowie zawodów Grand Prix zajął on trzecie miejsce.