5/9
BARTOSZ ZMARZLIK 19 (2, 3, 3, 3, 2, 3, 3)...

BARTOSZ ZMARZLIK 19 (2, 3, 3, 3, 2, 3, 3)
Ocena: 6

Bartosz Zmarzlik przegrał dwa wyścigi - z Dominikiem Kuberą i Jarosławem Hampelem - ale i tak wystawiamy mu za niedzielny występ najwyższą ocenę. Nie dość, że zdobył ponad połowę punktów całej drużyny, to jeszcze pożyczał swoje motocykle kolegom.
Bieg XV niedzielnego finału był ostatnim występem Zmarzlika w 12-letniej historii startów w Stali Gorzów (po sezonie trzykrotny mistrz świata przechodzi do Motoru Lublin). W latach 2011-2022 Zmarzlik w żółto-niebieskich barwach wystąpił w 211 spotkaniach w których odjechał 1052 biegi. Ponad połowę z nich - dokładnie: 559 - wygrał. Takiego zawodnika może nie być w Stali do... momentu powrotu Zmarzlika nad Wartę. Waldemar Sadowski, prezes Stali, już teraz mówi, że klub będzie robił wszystko, aby po pierwszym etapie startów Zmarzlika w barwach Stali przyszedł etap drugi.
Średnia po sezonie w PGE Ekstralidze: 2,679

6/9
MARTIN VACULIK 10 (3, 2, 1, 0, 3, 1, 0)...

MARTIN VACULIK 10 (3, 2, 1, 0, 3, 1, 0)
Ocena: 4

Drugi najjaśniejszy punkt Stali w finale ekstraligi. Na długie lata w pamięci kibiców pozostanie z pewnością gest Słowaka po dziesiątym wyścigu. Vaculik prowadził w nim przez niemal cały dystans. Na ostatnim wirażu w motocyklu zawodnika spadł jednak łańcuch. Po przekroczeniu linii mety Słowak wzniósł ręce do góry w geście, w którym bez trudu można było odczytać pytanie... „Dlaczego?”.
Średnia po sezonie w PGE Ekstralidze: 2,270

7/9
OSKAR PALUCH 3 (2, 0, 0, 1)...

OSKAR PALUCH 3 (2, 0, 0, 1)
Ocena: 2

16-latek zdobył trzy punkty, jednak nie pokonał żadnego rywala. Punkty na swoim koncie zapisał po upadku Mateusza Cierniaka w biegu młodzieżowym oraz po defekcie Vaculika w biegu X.
Średnia po sezonie w PGE Ekstralidze: 1,057

8/9
MATEUSZ BARTKOWIAK 1 (1, -, 0)...

MATEUSZ BARTKOWIAK 1 (1, -, 0)
Ocena: 2-

Nie wyprzedził w Lublinie nikogo, nawet kolegi z drużyny. Wydaje się, że w trakcie przerwy między sezonami powinien popracować nad sprzętem i pewnością jazdy, bo nawet, gdy dobrze wystartuje, to i tak dosyć szybko spada na ostatnie pozycje.
Średnia po sezonie w PGE Ekstralidze: 0,814

WsteczDalej

Audi A3 i S3 po liftingu. Co się zmieniło w odświeżonym kompakcie z Ingolstadt?

Bieg Grażyn i Januszów to było coś. Niektórzy aż gubili buty!

Zabytki motoryzacji zjechały do Słubic. Wraz z nimi setki fanów!

Kosmiczna oprawa po porażce Nadala. Godne pożegnanie legendy w Madrycie [GALERIA]