MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do sześciu lat!

kali
Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje bezpłatne badania USG dzieci.
Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje bezpłatne badania USG dzieci. FUNDACJA RONALDA MCDONALDSA
W piątek i w sobotę w Nowogrodzie Bobrzańskim, a w niedzielę i poniedziałek w Zbąszynku zostaną przeprowadzone bezpłatne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do lat sześciu.

Specjalistyczny pojazd, wyposażony w dwa nowoczesne gabinety medyczne już w piątek zaparkuje przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji na ul. Pocztowej 7 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Badania przeprowadzone zostaną także w sobotę. Natomiast w niedzielę i poniedziałek gabinety medyczne na kółkach stać będą w Zbąszynku, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji ul. Sportowa 2.

Już od 14 lat Fundacja Ronalda McDonalda oferuje bezpłatne badania USG dzieci. Ta ogólnopolska akcja profilaktyczna jest częścią fundacyjnego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Celem tych działań jest profilaktyka i wczesna diagnostyka chorób onkologicznych, zmian i patologii wieku dziecięcego. Bezpłatne, kompleksowe badanie USG dziecka obejmuje tarczycę, węzły chłonne, narządy jamy brzusznej i mosznę u chłopców.

Bal charytatywny Fundacji Centrum Rodziny w Zielonej Górze - sala kolumnowa urzędu marszałkowskiego - 9 lutego 2019 roku.

Bal przebierańców Fundacji Centrum Rodziny w Zielonej Górze....

Od początku programu akcja badań objęła ponad 350 miast i miejscowości (w niektórych z nich mobilna klinika gościła już kilka razy), łącznie przebadano blisko 65 tysięcy dzieci. Wizytą w Nowogrodzie Bobrzańskim ambulans Fundacji Ronalda McDonalda rozpoczyna tegoroczną akcje badań. Zespół doświadczonych radiologów dziecięcych przyjmować będzie w dwóch gabinetach mobilnej kliniki. Przebadanych zostanie 120 maluchów. Badania są realizowane według standardów medycznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Są bezbolesne i nieinwazyjne. Trwają około 20 minut, a po jego zakończeniu opiekun dziecka otrzymuje wydrukowany wynik oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, poradę lekarską co do dalszego postępowania.

Zobacz:**BUDUJEMY HOSPICJUM DLA DZIECI**

[b]Zobacz też: Panattoni Park w Zielonej Górze się powiększa o 60 tys. mkw.[b]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska