Mateusz Pietras
Liga niemiecka. Na BayArena lider Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał mistrza Niemiec Bayern Monachium 3:0 w 21. kolejce spotkań. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się wypożyczony z Bayernu do Bayeru Josip Stanisić. W 50. minucie wynik podwyższył Alejandro Grimaldo. Rezultat spotkania w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Jeremie Frimpong. Lider powiększył przewagę nad wiceliderem do pięciu punktów.

Mistrz Niemiec kontra lider

W 21. kolejce ligi niemieckiej doszło do hitowego starcia między Bayerem Leverkusen, a Bayernem Monachium. Oba zespoły przewodzą w obecnych rozgrywkach. Lider, czyli podopieczni Xabiego Alonso celowali w siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Jak na razie nie poznali pogromcy. Z kolei wicelider, czyli podopieczni Thomasa Tuchela do tego meczu przystępowali z dorobkiem dwóch punktów straty.

– Nic wam nie powiem. Nie mam zamiaru zdradzać takich szczegółów przed tak ważnym meczem

– powiedział na pytanie o taktykę szkoleniowiec mistrza Niemiec.

– Aby pokonać Bayern, musimy zagrać na najwyższym poziomie - prawie perfekcyjnie. Byłoby wspaniale świętować po meczu, ale jeszcze tam nie jesteśmy

– z kolei stwierdził przed szlagierem hiszpański trener Bayeru, który uzbierał do tej pory 52 ,,oczka''.

Zapewne gospodarze tego meczu obawiali się najlepszego strzelca Bundesligi Harry'ego Kane'a. Anglik w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Dowodem na to są dwadzieścia cztery trafienia.

– Jeśli chodzi o Harry'ego Kane'a, to widać, że jest topowym napastnikiem... ale w defensywie musimy myśleć kolektywnie, a nie indywidualnie. Taki jest nasz pomysł

– dodał Alonso, który w trakcie kariery piłkarskiej grał w barwach Bayernu.

Wielki krok w kierunku tytułu

Początek na BayArena był bardzo nerwowy. Obie drużyny zdawały sobie sprawę o co toczy się spotkanie. Jedna z groźniejszych akcji nastąpiła dopiero w 10. minucie.

W pierwszej połowie bardzo źle wyglądała obrona gości. Po kilku błędach w defensywie gospodarze stwarzali niebezpieczeństwo bramce Manuela Neuera.

W 18. minucie gola zdobył wypożyczony z lidera do wicelidera Josip Stanisić, który nie wykazał radości po pokonaniu niemieckiego bramkarza. Chorwat wykorzystał wolną strefę w polu karnym i posłał piłkę do siatki. Przytomnym zagraniem popisał się Robert Andrich.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy drugą bramkę dla Bayeru zdobył Hiszpan Alejando Grimaldo. Szybki atak przyniósł powodzenie. W 95. minucie wynik ustanowił Jeremie Frimpong, który wszedł z ławki rezerwowych.

Przewaga Bayeru urosła do pięciu punktów. Pierwszy mecz między tymi zespołami na Alianz Arena zakończył się remisem 2:2.