CCC pokonało po dogrywce francuski Tarbes

Konrad Kaptur
Agata Gajda wraz z koleżankami odniosła wczoraj piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Euroligi. Konrad Kaptur
Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina odniosły piąte zwycięstwo w rozgrywkach prestiżowej Euroligi. Polkowiczanki pokonały na wyjeździe francuski Tarbes Gespe Bigorre 99:96.

Wynik tego meczu nie miał większego wpływu na losy obydwu drużyn w rozgrywkach Euroligi. Polkowiczanki bowiem, już wcześniej, wygrywając u siebie różnica 33 punktów z węgierskim Sopronem zapewniły sobie awans do 1/8 tych rozgrywek, a ekipa z Francji przegrywając wszystkie wcześniejsze pojedynki była pewna tego, że zakończy przygody z Euroliga na fazie wstępnej. Francuzki jednak były mocno zdeterminowane, by choć raz odnieść zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach. Mecz od początku był bardzo zacięty.

Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gospodyń - 23:22. Do przerwy ekipa z Francji powiększyła swoje prowadzenie do czterech "oczek". Po zmianie stron początkowo delikatną przewagę miały rywalki, ale w miarę upływu topniała ona. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną CCC23:17, a w ostatniej ponownie góra były gospodynie i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie dogrywki. W tej górą były polkowiczanki i ostatecznie mecz zakończył się ich wygrana 99:96.
Kapitalne zawody rozegrała Iva Perovanovic, która rzuciła 32 punkty, a do tego dołożyła jeszcze 8 zbiórek.
- Jestem zadowolony ze zwycięstwa, ale styl w którym je odnieśliśmy pozostawia wiele do życzenia - skomentował po dzisiejszym meczu Arkadiusz Rusin, trener naszej drużyny.

TARBES GB - CCC POLKOWICE 96:99
(23:22, 25:22, 17:23, 16:14, dogr.15:18)

TARBES: Cata-Chitiga 23, Lepron 22, Murphy 10, Montgomery 9, Salagnac 8 oraz Milijkovic 10, Preiss 8, Gargati 6.

CCC:Perovanovic 32, Majewska, Zoll po 17, Musina, Maltsi po 13 oraz Frazee 7, Walich, Gajda po 0.