Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum przesiadkowe w Zielonej Górze gotowe. Zobaczcie, jak prezentuje się jedna z najdroższych inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]

maw, mk
Zastanawiacie się, kiedy jedna z najdroższych inwestycji zostanie otwarta? Kiedy nowoczesny obiekt zostanie oddany do użytku? Pewne jest jedynie to, że wykonawca ma czas do lipca. Jednak wszystko wskazuje na to, że może nastąpić  to wcześniej. Budynkiem zachwyca się już niejeden mieszkaniec. – Robi wrażenie. Jest ładny, taki nowoczesny i potrzebny – przyznał nam pan Marian, którego spotkaliśmy niedaleko placu budowy. Tak naprawdę uruchomienie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze zależy teraz od zakończenia modernizacji ulicy Dworcowej, ale i tu prace w ostatnich tygodniach bardzo posunęły się do przodu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Obiekt przygotowywany jest do odbioru. W poniedziałek 17 czerwca od rana pracownicy MZK będą już obsługiwać klientów. Jak podaje urząd miasta, przejezdna będzie ulica Bema, autobusy zatrzymywać się będą w centrum i bez problemu będzie można wejść na wiadukt.Kierowcy pojadą Trasą Aglomeracyjną. Jak wygląda organizacja ruchu? Sprawdź! [ZDJĘCIA];nf
Zastanawiacie się, kiedy jedna z najdroższych inwestycji zostanie otwarta? Kiedy nowoczesny obiekt zostanie oddany do użytku? Pewne jest jedynie to, że wykonawca ma czas do lipca. Jednak wszystko wskazuje na to, że może nastąpić to wcześniej. Budynkiem zachwyca się już niejeden mieszkaniec. – Robi wrażenie. Jest ładny, taki nowoczesny i potrzebny – przyznał nam pan Marian, którego spotkaliśmy niedaleko placu budowy. Tak naprawdę uruchomienie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze zależy teraz od zakończenia modernizacji ulicy Dworcowej, ale i tu prace w ostatnich tygodniach bardzo posunęły się do przodu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Obiekt przygotowywany jest do odbioru. W poniedziałek 17 czerwca od rana pracownicy MZK będą już obsługiwać klientów. Jak podaje urząd miasta, przejezdna będzie ulica Bema, autobusy zatrzymywać się będą w centrum i bez problemu będzie można wejść na wiadukt.Kierowcy pojadą Trasą Aglomeracyjną. Jak wygląda organizacja ruchu? Sprawdź! [ZDJĘCIA];nf Mariusz Kapała / GL
Centrum Przesiadkowe jest już prawie gotowe do oficjalnego otwarcia. Termin minie w lipcu, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie otwarte szybciej. Zajrzeliśmy na plac budowy. Co się ostatnio zmieniło? Zobaczcie sami!

Zastanawiacie się, kiedy jedna z najdroższych inwestycji zostanie otwarta? Kiedy nowoczesny obiekt zostanie oddany do użytku? Pewne jest jedynie to, że wykonawca ma czas do lipca. Jednak wszystko wskazuje na to, że może nastąpić to wcześniej. Budynkiem zachwyca się już niejeden mieszkaniec. – Robi wrażenie. Jest ładny, taki nowoczesny i potrzebny – przyznał nam pan Marian, którego spotkaliśmy niedaleko placu budowy.

Tak naprawdę uruchomienie Centrum Przesiadkowego w Zielonej Górze zależy teraz od zakończenia modernizacji ulicy Dworcowej, ale i tu prace w ostatnich tygodniach bardzo posunęły się do przodu.

Kierowcy pojadą Trasą Aglomeracyjną. Jak wygląda organizacja ruchu? Sprawdź! [ZDJĘCIA]

Centrum Przesiadkowe wygląda już na gotowe. Przypomnijmy. Prace rozpoczęły się w marcu 2018 roku. Centrum buduje firma Skanska (jej dziełem jest m.in. Centrum Rekreacyjno-Sportowe). Koszt inwestycji wynosi 20 mln zł. Cały projekt natomiast wart jest 260 mln zł. Co pojawi się w centrum? To tu niebawem nie tylko kupimy bilety, ale przede wszystkim przesiądziemy się do autobusów miejskich czy z autobusów do pociągów.

Przeczytaj: Zielona Góra podpisała umowę z PKP. Powstanie nowy wiadukt kolejowy, Centrum Przesiadkowe i podziemne przejście

W pierwszej kolejności do nowego Centrum Przesiadkowego zostanie przeniesiony Punkt Obsługi Klientów MZK, który dziś znajduje się w baraku przy wejściu do dworca PKP. W obiekcie będą też toalety (nie przewiduje się pobierania opłat za korzystanie z nich) , poczekalnia dla podróżnych.

Przypomnijmy, że Centrum Przesiadkowe jest jednym z elementów największej inwestycji miejskiej pod hasłem niskoemisyjnego transportu. W skład projektu wchodzi jeszcze m.in. modernizacja zajezdni MZK, wymiana taboru na elektryczny, modernizacja pętli autobusowych i budowa ładowarek, przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Batorego, przedłużenie tunelu pod torami itd.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska