Coraz bliżej miejsca na podium! (WIDEO, FOTO)

Wiesław Zdanowicz
ZEW ŚWIEBODZIN
ZEW ŚWIEBODZIN Archiwum prywatne
Twierdza Świebodzin nie do zdobycia?

Nasi piłkarze ręczni w minioną sobotę pokonali 22:20 rywali z SPR Bór Oborniki Śląskie. Niedawny beniaminek umocnił tym samym swoją ligową pozycję.

Goście przyjechali do Świebodzina w okrojonym, dziewięcioosobowym składzie, co być może lekko zdemobilizowało nasz zespół. Dość zauważyć, że pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy nawet wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Dopiero w szóstej minucie, nasi wyrównali do stanu 4:4. Niewiele to jednak dało, bo kolejne minuty stanęły znowu pod znakiem nieskuteczności, błędów w ataku i obronie, niecelnych trafień - z pozycji widowni dostrzeganych jako lekka, ale irytująca przewaga gości. Na szczęście, tę passywną sytuację przerwał Kamil Nogajewski. Pierwszą połowę udało się gospodarzom, po bramkach Jakuba Cenina i Piotra Tomczyka, zakończyć remisem 13:13, chociaż Ślązacy nie odpuszczali. Po zmianie stron pierwsze kilka minut należało do Zewu. W 49 minucie na tablicy było już 21:16. I wtedy gra zaostrzyła się, posypały się kary, m.in. w 51 minucie czerwona kartka dla Sebastiana Piotrowskiego. Stało się nerwowo, bo Ślązacy zaczęli odrabiać straty. Obie drużyny były blisko, by jednym celnym rzutem przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na szczęście, przy najwyższym poziomie adrenaliny na sali, zrobił to Tomczyk i ustalił wynik meczu na 22:20.

II liga Dolnośląska - wyniki:
Kolejka 19. - sobota 2 kwietnia: TS Zew Świebodzin - Bór Oborniki Śląskie 22:20, WKS Grunwald Poznań - UKS Lider Swarzędz25:24, Sparta Oborniki - Żagiew Dzierżoniów 25:22, Uniwersytet Zielonogórski - UKS Dziewiątka Legnica 30:13, Zagłębie II Lubin - Polonia Środa 39:25, LKS Komprachcice - Śląsk II Wrocław 30:23