Czarni mają apetyt na wygraną

Dariusz Brożek
Siódma kolejka XIII Turnieju Piłki Halowej im. Mariana Kaczmarka wyłoniła najlepsze zespoły z obu grup, które w najbliższą sobotę, 30 stycznia, zagrają o pierwsze miejsce.

Podczas pierwszego meczu faworyci rozgrywek Czarni Bledzew zmierzyli się ze Stalą Kleszczewo. W pierwszej połowie Czarni mieli wyraźną przewagę. Po skutecznych atakach Radosława Pawełkiewicza, Rafała Timoszyka i Łukasza Głuszyka zdobyli trzy kolejne bramki i wszystko wskazywało na to, że ich rywale zakończą spotkanie z zerowym dorobkiem. Nic bardziej mylnego. W drugiej połowie sytuacja na boisku radykalnie się zmieniła. W 12. minucie gola dla Stali zdobył Daniel Borucki, a minutę później kolejnego strzelił Michał Witczak, co w z zawodnikach Kleszczewa obudziło ducha walki. Ich nadzieję na remis, czy zwycięstwo pokrzyżował w 16. minucie Emil Kowalewski, który ustalił końcowy wynik na 4:2 dla Czarnych.

Dwie minuty przez końcem bramkarz Stali Adam Borucki sfaulował napastnika Czarnych Dawida Rumana. Zszedł za to z boiska, gdyż sędzia Arkadiusz Witamborski pokazał mu żółtą kartkę, ale Czarni nie wykorzystali jednak szansy na podniesienie wyniku.

Równie ciekawy był „bratobójczy” mecz Młodych Wilków z Przytocznej i Dyszla Chełmsko z tej samej gminy. Mimo licznych podbramkowych sytuacji pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej bramkę dla Młodych Wilków zdobył Danil Wachowski, ale spotkanie zakończyło się remisem 1:1, gdyż sekundę przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał Andrzej Dąbrowski.

Podczas kolejnego meczu zawodnicy FC Goruńsko pokonali 3:2 Stal Kleszczewo, po czym ulegli 1:4 zawodnikom Pogoni I ze Skwierzyny. Lubniewiczanka bez trudu wygrała z Dyszlem 5:2, a na koniec Młode Wilki rozgromiły 3:0 Hooligans Popowo.

Finałowe mecze rozegrane zostaną w sobotę, 30 stycznia, w hali przy szkole podstawowej i gimnazjum w Bledzewie.