MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czego chcą gorzowianie? Dróg, zieleni i oświetlenia! Parkingów też? Niekoniecznie

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Remonty i budowy dróg pojawiły się w 22 proc. wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024.
Remonty i budowy dróg pojawiły się w 22 proc. wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024. Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta w Gorzowie
Gorzowianie kochają zieleń, ale jeszcze bardziej potrzebują dróg. Tak wynika z analizy złożonych niedawno wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024.

Gorzowscy urzędnicy podsumowali nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024. Nabór trwał przez półtora miesiąca, a zakończył 12 marca. Jak już informowaliśmy, w tym czasie mieszkańcy złożyli 156 wniosków. W poniedziałek 3 kwietnia poznaliśmy szczegóły dotyczące pomysłów gorzowian.

Czego najczęściej chcą mieszkańcy? Przede wszystkim dróg! Wniosków ich dotyczących było 34, co oznacza o pięć więcej niż w zeszłym roku. Co ciekawe, propozycji dotyczących remontu czy budowy dróg był prawie dwa razy więcej niż wniosków dotyczących zieleni (tych było 18). Warto też odnotować, że co dziesiąty wniosek dotyczy oświetlenia.

Ot rodzaje zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2024.
Ot rodzaje zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2024. Materiał Urzędu Miasta w Gorzowie

Zaskakujące mogą być dane dotyczące parkingów. O tym, że ma ich rzekomo brakować, słyszy się (na ulicy) i czyta (w komentarzach internetowych) bardzo często. W Budżecie Obywatelskim 2024 wniosków o zrobienie parkingów złożono… pięć.

Setka pomysłowych

Jak duża grupa mieszkańców jest aktywna w zgłaszaniu pomysłów?

- Wnioski złożyło w tym roku 107 gorzowian, mamy więc wzrost o 17 osób. Więcej niż jeden wniosek złożyło 27 osób. Wśród osób, które zaangażowały się w pisanie i składanie wniosków, przeważają mężczyźni. Jest ich 56, kobiet 51 – wylicza Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Złożone przez mieszkańców wnioski są jeszcze poddawane ocenie formalnej. Za kilka dni rozpocznie się ocena merytoryczna. Potrwa ona do lipca. Lista wniosków, które zostały ocenione pozytywnie oraz negatywnie, będzie znana w sierpniu.
We wrześniu odbędą się spotkania z autorami wniosków. Głosowanie i ogłoszenie wyników zaplanowane zostało na październik.

Czytaj również:
Budżet obywatelski w Gorzowie. Będzie więcej rejonów, a w nich... mniej pieniędzy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska