Czy Drezdenko znów będzie mistrzem gospodarności?

Redakcja
Dzięki kopalni na granicy Drezdenka i Międzychodu wydobycie ropy naftowej w Polsce wzrośnie dwukrotnie.
Dzięki kopalni na granicy Drezdenka i Międzychodu wydobycie ropy naftowej w Polsce wzrośnie dwukrotnie. PGNiG
W gminie uruchomiono bezpłatny internet. Na jej granicy ruszyła największa kopalnia ropy i gazu. A w tym roku na rogatkach miasta ma powstać podstrefa ekonomiczna. To szansa na rozwój. Jak ją wykorzystać?

Poseł Platformy Witold Pahl - w Drezdenku skończył szkoły, tu urodził się jego syn, a on sam mówi, że gra w drużynie Lubuszanina - ma nadzieję, że kumulacja prorozwojowych inwestycji wywinduje gminę.

Przed laty miasto było dwukrotnie polskim mistrzem gospodarności. Przez długi czas koniunkturę nadawali mu handlarze samochodów. Ale ten interes jest w odwrocie. Drezdenko czeka na nowe rozdanie, którego nie może zaprzepaścić. - By wykorzystać szansę, te inwestycje muszą iść w parze z rozbudową infrastruktury kolejowej - mówi Pahl.

Więcej w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Głosu Gorzowa".

Baza firm z Twojego regionu

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nkwd
W dniu 01.07.2013 o 12:22, gosc napisał:

kroczem w strone mistrza niegospodarnosci i teraz nawet derby mamy w ucho nawet 2 do zera

kroczem w strone mistrza niegospodarnosci i teraz nawet derby mamy w ucho nawet 2 do zera

bo zabraklo nam wyborowego strzelca,jakim jest obecny burmistrz,i jego druzyna.
g
gosc

kroczem w strone mistrza niegospodarnosci i teraz nawet derby mamy w ucho nawet 2 do zera

A
Ala
W dniu 05.06.2013 o 21:24, fifek napisał:

krazyla jeszcze w latach 60-tych, ale juz dawno nie zyje.

Może inna odnoga się urodziła?

f
fifek
W dniu 05.06.2013 o 21:06, Ala napisał:

Boję się,na pewno krąży koło szpitala.

krazyla jeszcze w latach 60-tych, ale juz dawno nie zyje.

A
Ala
W dniu 05.06.2013 o 21:03, fifek napisał:

Jak przyjdzie kostucha!

Boję się,na pewno krąży koło szpitala.

f
fifek
W dniu 05.06.2013 o 21:00, Ala napisał:

Kiedy ty się usuniesz.

Jak przyjdzie kostucha!

A
Ala
W dniu 31.05.2013 o 07:52, szalony0511 napisał:

Treść Twojego postu kwalifikuje się do usunięcia.Ok.

Kiedy ty się usuniesz.

A
Ala
W dniu 31.05.2013 o 07:51, szalony dureń napisał:

zaśmiecasz forum!!!Wszystko mogłeś napisać w jednej wiadomościchcesz się pokazać ilością postów??

Ustawa śmieciowa posprząta.

A
Ala
W dniu 31.05.2013 o 07:11, szalony0511 napisał:

Jakie masz na to dowody?

Chyba,że osobiste. :)

M
MtzGrwski
W dniu 02.06.2013 o 12:31, szalony0511 napisał:

Powstanie konkurencja.

Tylko tyle. Nabija Pan sobie posty? To spostrzeżenie jest tak genialne, że inni czytajacy nie potrafią tego wywnioskować. Apropo straszenia sądem Pana Mareckiego i (mniemam) ogromnej "wiedzy" prawniczej Pan Szalony, albo jest urzednikiem z bogatym doświadczeniem w byciu na sali sadowej, albo bezrobotnym, który na garnuszku rodziców ma tyle czasu zeby nabijac posty, albo ktos mu płaci żeby czasami źle sie o władzy nie pisało i gdy temat zejdzie (jak w tej dyskusji) na temat władzy siać zamęt.

 

To takie moje małe spostrzeżenie. Poza tym gdyby osądzac kogoś o zaśmiecanie tematu to tylko Pana Szalonego.

m
marecki85
W dniu 02.06.2013 o 13:59, szalony0511 napisał:

Jako  zarejestrowany Użytkownik Pan zdawał sobie sprawę z opublikowanej treści,a więc bezzwłocznie żądam dowodów na okoliczność,iż GL płaci mnie,w przeciwnym wypadku z braku dowodów,proszę oczekiwać rozstrzygnięcia procesowego za pomówienia.Kopie ewentualnych wypłat wraz z pokwitowaniami proszę skopiować i na tutejszym forum opublikować.Czas najwyższy skończyć pisać bzdury,a nie wiedza,nie zwalnia z odpowiedzialności,było się zastanowić przed opublikowaniem.Zrobił Pan to na własne życzenie.

 

Metody rodem z minionej epoki. Zastraszanie itp.

p
prawnik
W dniu 02.06.2013 o 14:11, tofi napisał:

 Zacieram ręce , kiedy proces? 

hahaha,a ktory to wymiar sprawiedliwosci rozpatrzy takie "bzdurki"?

M
MtzGrwski

Jak dla mnie najważniejszą kwestią jest teraz podstrefa ekonomiczna. Dzięki niej możliwe stanie się zróżnicowanie rynku pracy i wzrost wartosci pracownika. Jak jeden z drugim zacznie migrować z jednej firmy do drugiej (np. z Sobexu od kilku lat w "kryzysie", lub Victaulica zatrudniajacego na psie umowy nowych pracowników), to Firmą zapali sie lampka i albo zaczną normalnie płacić i będą motywować ludzi pensjami, albo będą musieli sobie poradzić w inny sposób. Poza tym nie musze mówić, że w dalszej kolejności z samego działania podstrefy będą wynikac korzyści w postaci podatków, zwiększenie popytu wewnętrznego, wzrostu wartosci pracownika, a tym samym bogactwa jej mieszkańców.

 

Więc nie parki za miliony, a inwestycje i przygotowanie podwalin pod zachęty dla nie tylko inwestorów, ale i lokalnych ambitnych i kreatywnych obywateli. Jak ta socjalistyczna swołocz urzednicza zrozumie, że bogactwo budują obywatele nie władza to rzeczywistosć zacznie się zmieniać. Przestaną wypuszczać obligacje, przestana brać kredyty na bzdury, zlikwidują deficyt Miasta.

r
rys

ja sie pytam kiedy bedzie obwodnica  w miescie bo juz mam   dosc tego ruchu nie wspomne o halasie tyle juz mowili nam o obwodnicy a  tu nic sie nie dzieje blazenada radnych ot co a burmistrza jak najszybciej zmienic.i kiedy powstana nowe miejsca pracy ale nie w marketach   bo juz ich za duzo w miescie!!

r
radny
W dniu 02.06.2013 o 10:17, rys napisał:

w drezdenku sie nic  nie dzieje a wladze tego miasta juz dawno powinny zostac zmienione

to zorganizuj referendum.

Dodaj ogłoszenie