Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dentysta w Lubuskiem za darmo! Tutaj umówisz się na NFZ i szybko! Mamy listę terminów z całego województwa

(sn)
Lista najbliższych terminów do stomatologa w Lubuskiem w ramach kontraktu NFZ. Wszystkie są do końca stycznia 2024 roku - jest ich naprawdę sporo!Na wizyty umówisz się we wszystkich zakątkach naszego regionu.Lista wolnych terminów >>>
Lista najbliższych terminów do stomatologa w Lubuskiem w ramach kontraktu NFZ. Wszystkie są do końca stycznia 2024 roku - jest ich naprawdę sporo!Na wizyty umówisz się we wszystkich zakątkach naszego regionu.Lista wolnych terminów >>>pexels.com
Do lekarza stomatologa można umówić się na NFZ - zupełnie za darmo. Powszechnie uważa się, że wizyta u stomatologa musi być prywatna i droga. A to nieprawda. Wiele gabinetów stomatologicznych w Lubuskiem oferuje wizyty w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest sporo wolnych terminów do końca stycznia!

Za darmo, czyli w ramach ubezpieczenia, kontraktu z NFZ, możemy umówić się nie tylko do kardiologa, chirurga, czy ginekologa, ale także do stomatologa.

- W ramach świadczeń gwarantowanych lekarz dentysta zapewni ci bezpłatne badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne oraz środki pomocnicze. Jeśli zgłosisz się do dentysty z bólem, powinieneś otrzymać pomoc tego samego dnia - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W Lubuskiem jest wiele gabinetów stomatologicznych działających w ramach kontraktu z NFZ. Gabinety działają te nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach.

A teraz najważniejsze: jest wiele dostępnych terminów do stomatologów w Lubuskiem jeszcze w tym miesiącu! Na wizytę możecie umówić się zarówno na północy, jak i na południu województwa.

W galerii prezentujemy listę wolnych terminów oraz adresy placówek, w których danego dnia będziecie mogli skorzystać z pomocy dentysty.

Lista najbliższych terminów do stomatologa w Lubuskiem w ramach kontraktu NFZ. Wszystkie są do końca stycznia 2024 roku - jest ich naprawdę sporo!Na wizyty umówisz się we wszystkich zakątkach naszego regionu.Lista wolnych terminów >>>

Dentysta w Lubuskiem za darmo! Tutaj umówisz się na NFZ i sz...

Wizyta u stomatologa na NFZ. Co zrobisz za darmo u dentysty w Lubuskiem?

Ministerstwo zdrowia wyjaśnia, jakie świadczenia gwarantowane są w zakresie leczenia stomatologicznego na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 • Badanie stomatologiczne z instrukcją, jak dbać o jamę ustną (raz w roku).
 • Kontrolne badania lekarskie (3 razy w roku).
 • Zdjęcia rentgenowskie wewnątrz ust.
 • Zdjęcie pantomograficzne z opisem.
 • Leczenie próchnicy.
 • Znieczulenie do zabiegów.
 • Usunięcie zębów.
 • Leczenie chirurgiczne (operacyjne usunięcie zatrzymanego, zaopatrzenie rany, zatamowanie masywnego krwotoku, założenie opatrunku chirurgicznego, wycięcie małego guzka lub zmiany guzopodobnej, włókniaka, wyłuszczenie torbieli zębopochodnej, wyłuszczenie kamienia z przewodu ślinianki).
 • Leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.
 • Usunięcie złogów nazębnych z ½ łuku zębowego.
 • Kiretaż zwykły (zamknięty).
 • Leczenie kanałowe (endodontyczne): zębów przednich u dorosłych, wszystkich zębów u dzieci oraz kobiet w ciąży i połogu.
 • Leczenie protetyczne przy pomocy: ruchomej protezy częściowej, jeśli w łuku zębowym brakuje 5 – 8 zębów, lub jeżeli w łuku zębowym brakuje powyżej 8 zębów (raz na 5 lat); całkowitej protezy, jeśli w szczęce lub żuchwie brakuje wszystkich zębów (raz na 5 lat). Uwaga: osobom, które mają za sobą operacyjne leczenie nowotworów w obrębie twarzoczaszki, protezy przysługują bez ograniczeń czasowych.
 • Bezpłatna naprawa protezy – raz na 2 lata.

Zabiegi stomatologiczne na NFZ dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia to m.in.:

 1. Zabezpieczenie lakiem szczelinowym bruzd zębów szóstych (raz do ukończenia 8 roku życia).
 2. Lakierowanie wszystkich zębów stałych.
 3. Impregnacja zębiny zębów mlecznych.
 4. Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych.
 5. Kosmetyczne pokrycie niedorozwoju szkliwa w zębach stałych.
 6. Leczenie chorób przyzębia.
 7. Leczenie ortodontyczne do ukończenia 12 roku życia.
 8. Wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne w zakresie zębów siecznych i kłów w szczęce i żuchwie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej informacji o świadczeniach dostępnych w ramach ubezpieczenia uzyskanie w Lubuskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.

WIDEO: Ktoś w Lubuskiem trafił "szóstkę" w lotto!

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska