Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci migrantów chciały wprowadzić w szkole prawo szariatu. Wywierali presję na uczniów i nauczycieli

OPRAC.:
Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 16 lat
Grupa uczniów z liceum w mieście Neuss w zachodnich Niemczech próbowała wprowadzić w jednej ze szkół surowe islamskie zasady i próbowała funkcjonować jako „policja szariatowa”. Jak pisze niemiecki „Bild”, odrzucali zasady demokracji oraz nakładali ogromną presję na innych uczniów.
Grupa uczniów jednego z liceów w Niemczech domagała się wprowadzenia w szkole surowych islamskich praw. Zdjęcie ilustracyjne.
Grupa uczniów jednego z liceów w Niemczech domagała się wprowadzenia w szkole surowych islamskich praw. Zdjęcie ilustracyjne. Photo by Levi Meir Clancy on Unsplash

Spis treści

Żądania islamskich uczniów w szkole

Pierwsze doniesienia o dziwnym zachowaniu grupy uczniów ze szkoły ogólnokształcącej w Neuss (Nadrenia Północna-Westfalia) pojawiły się przed rokiem. Zauważono między innymi, że zaczęli zbierać się na szkolnych terenach, na islamskich modłach.

Jeden z uczniów szkoły powiedział wówczas „Bildowi”, że urywali się z zajęć, by udać się do meczetu, mimo że otrzymali jasny sygnał od nauczycieli, że nie mogą tego zrobić.

Po czasie, ci sami uczniowie zaczęli domagać się oddzielnej sali do modlitw. Zaczęły pojawiać się skargi o wywieranie presji na to, by ich koledzy przestrzegali surowych islamskich zasad. To nie wszystko, takie zachowania miały miejsce również wobec nauczycieli-muzułmanów.

Presja na kolegów. Uczniowie przeszli na islam

Grupa zaczęła domagać się kolejnych ustępstw. Wzywali między innymi do oddzielnych zajęć dla chłopców i dziewcząt, zarówno w szkole, jak i na basenie.

Efektem takiej presji było to, że kilkoro uczniów – prawdopodobnie ze strachu – przeszło na islam.

Według doniesień uczniów ze szkoły, wymuszane przez grupę zmiany dotyczyły nawet usadzenia uczniów w klasach. Chłopcy mieli siedzieć z przodu, a dziewczynki z tyłu, tak, by nie patrzyły męskim nauczycielom w twarz.

Co robią władze?

Władze szkoły postanowiły zainterweniować, jednak – jak pisze „Bild” – uczniowie odrzucają niemiecki system prawny. „Focus” donosi, że mieli oni mówić o kamieniowaniu, jako sposobie karania za przestępstwa, jednak władze dementują te informacje.

Sprawa trafiła do policji landu Nadrenia Północna-Westfalia, która prowadzi dochodzenie.

Zdarzenie miało miejsce Neuss w zachodnich Niemczech

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło: Bild

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dzieci migrantów chciały wprowadzić w szkole prawo szariatu. Wywierali presję na uczniów i nauczycieli - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska