Dzieje się tego weekendu! Wystąpią w Lubuskiem: Sławomir, Agnieszka Chylińska, Afromental, Łyczkowski, LemON, Leszcze, Sound’n’Grace…

egj, sndr, hak, mrZaktualizowano 
Zdzisław Haczek/Damian Kujawa/Krzysztof Kapica/Sławomir Mielnik/Krzysztof Szymczak
Tego weekendu – od piątku do niedzieli (31 maja – 2 czerwca 2019) dzieje się dużo na lubuskich scenach nie tylko z okazji Dnia Dziecka.

Międzyrzecz
Wielkie święto miasta. Chylińska, Happysad i Sound’n’ Grace.
Podczas Dni Międzyrzecza, jak zawsze nie zabraknie atrakcji i występów gwiazd. Wielkie świętowanie rozpoczyna się w piątek, 31 maja 2019. W strefie koncertowej w piątek
wystąpią: 18.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano; 19.30 Happysad; 21.30 Agnieszka Chylińska. Program na sobotę: 9.00, rzeka Obra, otwarte zawody wędkarskie; 11.00, Międzyrzecka Dziesiątka - II Bieg Weterana; zabawę MiędzyRzekami nakręcać będzie Norbi; 14.00, festiwal kolorów; 15.00, występy lokalnych artystów; 17.30, koncert B.R.O; 18.30, rodzinne animacje sceniczne; 20.30, koncert Sound’n’Grace; granie z muzyką na żywo. Dodatkowe atrakcje: animacje z Dworcem Tworcem, międzygalaktyczna wioska Jedi; stoiska handlowe, gastronomiczne, wesołe miasteczka i inne.
Plac przy hali, Osiedle Kasztelańskie, piątek, sobota, 31 maja, 1 czerwca 2019

Sulęcin
Wake Up and Live!
To już kolejna edycja festiwalu Wakę Up and Live w Sulęcinie! To festiwal muzyki i sztuki Jedyny taki w naszym województwie. Motywem tegorocznej edycji festiwalu będzie pop art. A skoro pop art, to będą też różne style muzyczne: od rocka po pop, solu i elektro. Co będzie działo się w piątek, 31 maja 2019? W piątek w programie: 19.00, BaiKa; 20.10, Gutek; 21.20, Łukasz Łyczkowski 5 Rano; 23.00, Karambabula. Program na sobotę: 17.30, start; 17.40, Freeman; 18.30, Kufajka Rencisty; 19.30, Oho! Koko; 21.00, Łydka Grubasa; 23.00, Brodacze live act. Z kolei niedziela to dzień dla najmłodszych i dla najstarszych. Zabawa tego dnia upłynie pod hasłem Wake Up Kids and Senior. W programie: gry i zabawy dla dzieci, animacje, występy artystyczne i zabawa z kolorowymi proszkami holi. Dla seniorów: koncert zespołu The Postman Polscy Beatlesi. Dodatkowo podczas festiwalu: wystawa prac Krystiana Soszyńskiego, pole namiotowe, fsu on tour, strefa gastro i #hejtminiegra.
Teren przy SOK, ul. Moniuszki, piątek, sobota, niedziela, 31 maja, 1 – 2 czerwca 2019, Udział darmowy.

Zielona Góra
Festiwal Food Trucków potrwa dwa dni
Na Food Truck Fest Vol. 8 – frytki, kuchnia azjatycka, tajska, grecka, buła szarpana, burrito… Około 25 jadłodajni na kółkach.
Pl. Bohaterów, sobota – niedziela, 1-2 czerwca, 12.00-21.00.

Deszczno/Maszewo
Captain Jack na scenie!
W programie Powitania Lata w Maszewie: 13.00 Gminny Dzień Dziecka; od 16.45: Coctail Boys; Kabaret Czwarta Fala; Nowator; After Party; 22.30, gwiazda wieczoru - Captain Jack.
Plac Kurczakowy w Maszewie, sobota, 1 czerwca 2019, od 13.00, udział darmowy.

[b] Gorzów Wlkp.
Adam Bałdych z najnowszym projektem
Najnowszy projekt gorzowskiego wirtuoza Adama Bałdycha i jego kwartetu - „Sacrum i profanum” to próba wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Projekt A. Bałdycha współtworzą czołowi, polscy jazzmani: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja).
Amfiteatr MCK, piątek, 31 maja 2019, 20.30, bilety: 30 zł.

Otyń
XIII Otyńskie Spotkania Zespołów Śpiewaczych
Impreza będzie połączona z IV Festynem Rodzinnym. Na początku wystąpią Jarzębinki z Otynia, po czym zaczną się prezentacje zespołów śpiewaczych: Tęcza z Kolska, Konotowanie z Konotopu, Kargowiacy z Kargowej, Stypułowianie ze Stypułowa, Małomiczanie z Małomic. Wystąpią także: grupa taneczna z Gminnego Centrum Kultury oraz zespoły Attic Noises, Justyna i Przyjaciele, Thomas Grotto. Imprezę zakończy zabawa taneczna. Będą atrakcje dla dzieci, m.in.: dmuchane zamki i animacje taneczne.
Boisko w Otyniu, sobota, 1 czerwca 2019, od godz. 16.00, wstęp wolny.

Otyń
I Święto Roweru
3 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej organizuje rajd rowerowy pod nazwą „Europejskie Rajdowanie - Rowerowa Turystyka Obywatelska w Gminie Otyń”. Start z Otynia o godz. 14. Piknik rodzinny odbędzie się w Bobrownikach o godz. 16.00 pod nazwą I Święto Roweru.
Otyń, boisko przy szkole podstawowej przy ul Żeromskiego – boisko w Bobrownikach, niedziela, 2 czerwca 2019, od godz. 14.00, wstęp wolny.

Nowa Sól
XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej i Jadła Regionalnego Cepeliada
Cepeliada nie tylko promuje regionalne produkty, rękodzielników i artystów. Jest również okazją do integracji z osobami niepełnosprawnymi. Jest to możliwe dzięki współpracy Fundacji Cepeliada oraz Stowarzyszenia „Pomóż nie będę sam”. W sobotę, godz. 10 - wymarsz korowodu z ul. Muzealnej, 10.30 – otwarcie festiwalu, 11.00 – scena dla WTZ, 14.00 – karaoke, 15.00 – Teatr Terminus A Quo dzieciom, 16.00 – „W świecie operetki” – Tadeusz Słobodzian i Stanisław Kowalski, 17.00 – recital Bogusławy Lewalskiej, 18.00 – kapela Bajer, 19.00 – muzyka i poezja romska w 100-lecie Niepodległej – Teatr Muzyczny Terno z Gorzowa Wielkopolskiego. W programie także: animacje dla dzieci, malowanie twarzy, zabawy, pokazy baniek mydlanych, modelowanie balonów i konkurs z narodami. W niedzielę, o godz. 10.00 - otwarcie , 10.15 – konkurs zespołów śpiewaczych o Puchar Starosty Nowosol-skiego, 14.00 – koncert Prestige Musique, 14.50 – ogłoszenie wyników konkursów, 15.30 – koncert laureata konkursu zespołów śpiewaczych, 16.00 – Gedia Blues Band, 17.30 – Justyna&Przyjaciele, 19.30 – Happy End.
Plac Floriana, sobota – niedziela, 1-2 czerwca 2019, wstęp wolny.

Nowogród Bobrzański
Dni Nowogrodu Bobrzańskiego z koncertami, Biegiem Bobra…
W piątek, 31 maja 2019, rozpoczynają się Dni Nowogrodu Bobrzańskiego:15.00 – plac przy MGOKSiR- prezentacja artystyczne gminy, 19.00 zespół Zjawisko Niewyjaśnione, 19.45 Karolina Kogut, 20.00 Sławomir. W sobotę m.in zawody wędkarskie dla dzieci, wycieczki kajakowe po Bobrze – Stu Lipowy Las, 14.00 start do V Biegu Bobra, 15.00 Teatr Guliwer, 19.30 Felicjan Andrzejczak, przed 21.00 Łukasz Łyczkowski & 5 Rano. W niedzielę m.in. zawody wędkarskie, turniej szachowy, wycieczki kajakowe po Bobrze, Festiwal Zespołów Śpiewaczych. Jedną z wyjątkowych atrakcji Dni będą wycieczki po dawnej Fabryce DAG Alfreda Nobla.

Gorzów Wlkp.
Najlepszy koncert świata!
Radio VOX zaprasza na Najlepszy koncert świata. Wystąpią: Bayera, Luka Rosi, Pudzian Band, Mejk i Maciej Smaliński & Excited. Dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami i dj Skrzypek. Po koncertach w Dyskotece Wesele odbędzie się afterparty.
Fun Jump przy Nova Park, piątek, 31 maja 2019, od 15.00, udział darmowy.

Dobiegniew
Atrakcje na Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka gmina zaprasza dzieci na atrakcyjne animacje, dmuchańce, słodki poczęstunek, lody i ognisko.
Stadion Miejski, piątek, 31 maja 2019, 9.30, udział darmowy.

Zielona Góra
Magiczny Dzień Dziecka na deptaku
Prezydent Miasta Zielona Góra, ZGrana Rodzina i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają dzieci małe i duże na „Magiczny Dzień Dziecka”, czyli same Czary – Mary. W programie: dużo warsztatów, dmuchańce, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, a na scenie przy Ratuszu występy taneczne, sztuczki i wielkie gotowanie. Przez cały czas trwania imprezy zabawiać Was będą maskotki oraz barwne motyle na szczudłach.
Deptak, sobota, 1 czerwca, 12.00-16.00.

Pszczew
Dzień Rodzinny
Podczas rodzinnego pikniku (dmuchańce, słodkości, ognisko z kiełbaskami, malowanie na folii, stoisko z wyciskanymi sokami, warsztaty manualne, malowanie twarzy, konkurencje i zmagania sportowe, kawiarenka, występy artystyczne małych artystów) będzie okazja do tego, by ciekawie spędzić czas z najbliższymi i znajomymi oraz by wspomóc leczenie Agnieszki Perz. Jakie atrakcje przygotowano? Będą animacje (Dworzec Tworzec), dmuchańce, słodkości, ognisko z kiełbaskami, malowanie na folii, stoisko z wyciskanymi sokami, warsztaty manualne, malowanie twarzy, konkurencje i zmagania sportowe, kawiarenka, występy artystyczne małych artystów. Dochód ze sprzedaży podczas „Dnia Rodizny” zostanie w całości przekazany na leczenie Agnieszki Perz.
Park przy plebanii, piątek, 31 maja 2019, od 15.00, udział darmowy.

Lubniewice
Bajkowy Dzień Dziecka
W programie: bajkowe przeboje, teatrzyk dla dzieci - „Królewna Śnieżka”, kartonowe konstrukcje z Bobem Budowniczym, Księżniczka Elza (kącik SPA), kulinarne małe co nieco w Chatce Puchatka, zabawa sprzętem gaśniczym u Strażaka Sama, wielkogabarytowa gra planszowa z Policjantem Mattem, słodkości z koszyka Czerwonego Kapturka, wykrywacz metali na Wyspie Skarbów. Oprócz tego: wata cukrowa, dmuchańce, balonowa kraina, warsztaty pierwszej pomocy, sportowy tor przeszkód, pracownia stolarska, losowanie nagród, festiwal kolorów. Organizatorzy zachęcają dzieci oraz dorosłych do przebrania się za ulubioną postać bajkową.
Teren przy GOK, piątek, 31 maja 2019, 17.00, udział darmowy.

Rokitno
Diecezjalny Dzień Dziecka będzie w Rokitnie.
Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowska zaprasza na Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”. Program: 9.00, rejestracja uczestników; 10.30, rozpoczęcie festynu; 11.00, Eucharystia; 12.00, przerwa na posiłek; 12.30, rozpoczęcie programu artystycznego (pokazy, zwody sportowe, gry i zabawy); zakończenie.
Sanktuarium w Rokitnie, sobota, 1 czerwca 2019, od 9.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
Musical “Pinokio”. Premierowo!
„Pinokio” w reżyserii aktora Cezarego Żołyńskiego to muzyczna opowieść o dobrym wychowaniu. Ten musical to niezwykła podróż w świat dziecięcej wyobraźni! Dzieci i ich najbliżsi poznają w teatrze historię małego, niegrzecznego chłopca, który pewnej nocy przeżywa wyjątkowy sen. W jego pokoju ożywają zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacykiem i wyrusza w daleką podróż. Jest łatwowierny, lekkomyślny i... często zdarza mu się kłamać. W końcu jednak poznaje dobre maniery i odkrywa, co jest najważniejsze w życiu.
Teatr Osterwy, sobota, 1 czerwca 2019, 16.00, bilety: 15 zł.

Witnica
Na Dzień Dziecka
Wspaniała zabawa dla najmłodszych! Program: 12.00, rozpoczęcie zabawy; 13.00, występ witnickich cheerliderek; 14.00, pokaz KS Dragon; 14.30, występ Oli Kwaśnej. Dodatkowo: dmuchańce, wata cukrowa, zakręcona frytka, malowanie buziek, warkoczyki, bańki mydlane i kręcenie balonów.
Park Drogowskazów, sobota, 1 czerwca 2019, 12.00-15.00, udział darmowy.

Świebodzin
Koncertowy Finał Dni Świebodzina
W piątek 31 maja 2019 na pl. Jana Pawła: 16.30 – pokaz mody, 17.00 – U 105 European Cup Strongman. W sobotę, 1 czerwca 2019 przy LO: 10.00-15.00 – piknik dla zdrowia, na pl. Jana Pawła: 15.20 – Bajkowa Parada, Błonia Świebodzińskie – od 16.00: prezentacje artystyczne dzieci, gry, animacje, grupy baletowe, Teatr Ruchu ŚDK, Świebodzińska Orkiestra Dęta, Faster, Megustar, Shaun Baker & Jessica Jean & Bardabusz Band, 22.30 – Danzel. W niedzielę na błoniach od 16.00: występy, 18.00 – koncerty: FSW, Łukasz Łyczkowski&5 Rano, LemON, Afromental. Na wydarzenia wstęp wolny!

Gorzów Wlkp.
Indiana Jones na Dzień Dziecka
Motywem przewodnim zabawy będą przygody znanego archeologa Indiany Jones. To właśnie one będą pretekstem do atrakcji plastycznych, teatralnych i animacji. W programie m.in.: występ Teatru Bajlandia z Warszawy, występ Teatru Kamishibai z Gorzowa, puzzle, hieroglify, quizy pradawne zwierzęta, malowidła jaskiniowe i labirynty.
Park Wiosny Ludów, sobota, 1 czerwca 2019, 12.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
Muzyczny piknik dla dzieci
Muzeum Lubuskie, Filharmonia Gorzowska i Eneris zapraszają dzieci na Muzyczny Piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in.: warsztaty tworzenia instrumentów, piknik w ogrodzie, tworzenie dźwięków na ściankach edukacyjnych, finał projektu filharmonii „iGra z wnuczką babcia, dziadek - będzie słychać u sąsiadek!”, gry planszowe, megapuzzle i inne.
Muzeum Lubuskie, Zespół Willowo - Ogrodowy, ul. Warszawska, niedziela, 2 czerwca 2019, 11.00-13.00, udział darmowy.

Drezdenko
Jarmark Kasztelański. Wystąpią Leszcze
W sobotę: 11.30-14.00, działania artystyczne z TriOle-plus; 14.00, przemarsz ulicami miasta Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Dziewcząt z Buławami; 14.00-18.00, gry i zabawy dla dzieci; 15.00, uroczyste otwarcie Jarmarku Kasztelańskiego; 15.15, ogłoszenie wyników konkursu „FSD - faszerowany schab drezdenecki”; 15.30-20.00, blok artystyczny w wykonaniu m.in. Paradise, High Five, Pasjonata i Arabeska; 20.00, koncert The Brothers; 21.30, występ gwiazdy wieczoru, zespołu Leszcze.
Park przy Szkole Podstawowej nr 2, sobota, 1 czerwca 2019, od 11.30, udział darmowy.

Strzelce Krajeńskie
Wielkie święto dzieci
W programie: wesołe miasteczko (zamki, zjeżdżalnie, karuzele), gry i zabawy, stoisko policji i nadleśnictwa, (konkursy i wiele atrakcji w godz. 11.00-13.00), zajęcia plastyczne Malujemy Domek Marzeń (godz. 16.00-18.00).
Rynek, sobota, 1 czerwca 2019, 11.00-18.00, udział darmowy.

Zwierzyn
Atrakcje dla dzieci
W programie: 12.00-12.45, mecz piłki nożnej młodzików; 12.45-14.00, animacje dla dzieci i inne atrakcje; 14.00-15.00, występy artystyczne dzieci i młodzieży; 15.00-17.00, animacje dla dzieci. Dodatkowo: dmuchańce, lody, wata cukrowa, popcorn, ciasto, napoje, burgery, kiełbasa i inne.
Boisko „KS Pionier”, sobota, 1 czerwca 2019, 12.00-17.00, udział darmowy.

Stare Kurowo/Pławin
Dzień Dziecka, czyli wielka zabawa
Gminny Dzień Dziecka i Międzynarodowe Zwody Sportowo - Pożarnicze w jednym! Program: 15.00-19.00, gry i zabawy dla dzieci, malowanie buziek, dmuchańce, konkursy, darmowe smakołyki; 15.00-18.00, zawody strażackie; 19.00-3.00, zabawa taneczna dla rodziców.
Boisko sportowe w Pławinie, sobota, 1 czerwca 2019, od 15.00, udział darmowy.

Słubice
Dzień Dziecka bez granic
Deptak przy ul. Jedności Robotniczej zamieni się w wielki plac zabaw dla dzieci z obu stron Odry. Mali goście będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru i wspinać się po ściance. Ale to nie wszystko! Pozostałe atrakcje: pokazy baniek mydlanych, warsztaty plastyczne, rozmowy o pszczołach, warsztaty muzyczne, zajęcia w mobilnym laboratorium chemicznym, występy teatralne i nie tylko. Dodatkowo: tysiące lodów dla najmłodszych!
Ul. Jedności Robotniczej, sobota, 1 czerwca 2019, 13.00-18.00, udział darmowy.

Zielona Góra
Orkiestra Dęta Zastal da koncert promenadowy
W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. na scenie letniej Filharmonii Zielonogórskiej – kolejny koncert promenadowy Orkiestry Dętej Zastal. Zielonogórski zespół gra nam już ponad 70 lat, a w bogatym repertuarze ma hity muzyki rozrywkowej, filmowej, motywy ze słynnych musicali.
Scena letnia Filharmonii Zielonogórskiej, niedziela, 2 czerwca 2019, 17.30.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Tego weekendu"? Zlitujcie się nad językiem ojczystym!

G
Gość

Proponuję powrót do szkoły podstawowej!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3