Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w I LO w Zielonej Górze. Co tam się działo?! Tańce, doświadczenia, pokazy, kawiarenki. Zobaczcie zdjęcia!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
W sobotę, 23 marca, swoje drzwi otworzyło I LO w Zielonej Górze. Cóż się tam działo podczas tego wydarzenia? Pokazy, doświadczenia, tańce i wiele rozmów, dyskusji. Uczniowie i ich rodzice mogli zajrzeć w każdy kąt Jedynki - najlepszego publicznego liceum w mieście i w województwie lubuskim według rankingu miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy".

I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze zorganizowało Dzień Otwarty dla uczniów zainteresowanych nauką w szkole. Absolwenci „Jedynki” z sukcesami zdają egzaminy maturalne oraz wygrywają olimpiady przedmiotowe. Szkoła to najlepsze publiczne liceum w Zielonej Górze i województwie lubuskim według rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” przez ostatnie dwa lata. I w poprzednich też zajmowała jedne z najwyższych pozycji.

Kawiarenki językowe, taniec belgijka i doświadczenia

- Ale nie myślcie sobie, że to jakaś sztywna szkoła, w której tylko się uczy. To miejsce, gdzie każdy może realizować swoje pasje, poznać smak prawdziwej przyjaźni czy miłości, młodzieńczego luzu, zgranej paczki. Atmosfera jest świetna - przekonywali młodszych kolegów uczniowie Jedynki. A ci wypytywali o różne szczegóły związane z życiem szkoły.
Program Dnia Otwartego był bardzo bogaty: m.in. spotkania z nauczycielami i absolwentami, z dyrekcją, psychologiem i pedagogiem szkolnym, nauka tańca belgijka, turniej tenisa stołowego, konkursy sportowe i zręcznościowe, strefa fitness, neurogimnastyka, kawiarenki językowe i literackie oraz wiele pokazów naukowych, loterii i quizów, a także gry terapeutyczne, trening mentalny i testy psychologiczne.

Odpowiadam za swoją przyszłość

Dodajmy też, że I LO od roku szkolnego 2019/2020 weszło w eksperyment zatwierdzony przez ministra edukacji narodowej pt. „Odpowiadam za swoją przyszłość. Rola szkoły w budowaniu kapitału edukacyjnego ucznia w perspektywie wyzwań cywilizacyjnych i planów życiowych uczniów I LO w Zielonej Górze” . W klasach I i II ma się zakończyć większość przedmiotów ogólnokształcących, by nauka w klasach III i IV była przygotowaniem do matury i przyszłego studiowania.
W szkole uczniowie pracują też z doradcą zawodowym, który pomaga w wyborze ścieżki edukacji. Wszystkie działania są po to, by młodzież była jak najlepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy, ale także by mogła spełniać swoje marzenia.
Dyrekcja, pedagodzy podkreślają, że dla nich najważniejsze jest to, by uczniowie w szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Stąd np. działalność Szkolnego Centrum Pomocy Psychologicznej.

Przygotować młodzież do dorosłego życia

A rankingi? Wyniki? Owszem, jak mówi dyrekcja, są ważne. Cieszą, że Jedynka to wg rankingu Perspektyw najlepsza szkoła w mieście, jedna z najlepszych w województwie i kraju. I tak jest od lat. Ale jak dodaje - trzeba brać pod uwagę też opinie uczniów, rodziców, losy absolwentów. Wtedy można mieć pełny obraz szkoły. My chcemy przygotować młodzież do dorosłego życia, by umiała sobie poradzić z pokonywaniem przeszkód, które staną na jej drodze.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska