MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Emilia Krakowska zachwyciła uczestników Forum Seniora w Zielonej Górze. Spotkanie o bezpieczeństwie i zdrowiu cieszyło się zainteresowaniem

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Forum Seniora organizowane przez Gazetę Lubuską przy współpracy z partnerami. Gościem specjalnym była popularna i lubiana aktorka Emilia Krakowska. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>
Forum Seniora organizowane przez Gazetę Lubuską przy współpracy z partnerami. Gościem specjalnym była popularna i lubiana aktorka Emilia Krakowska. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>Eliza Gniewek-Juszczak
Prelegenci opowiedzieli o najnowszych odkryciach medycyny, ciekawostkach z zakresu nowych technologii, a także o tym, jak zachować zdrowie i kondycję. Dużo czasu poświęcono też bezpieczeństwie, sposobom ochrony przed oszustami.

Forum Seniora w Zielonej Górze. Wydarzenie z udziałem kilkuset seniorów

W Palmiarni Zielonogórskiej w środę, 19 kwietnia odbyło się Forum Seniora. Gazeta Lubuska ponownie, po latach przerwy spowodowanej pandemią Covid - 19, zaprosiła seniorów z miasta i okolicy na spotkanie.

– Dzisiejsze forum po raz kolejny pokazuje, że organizowanie tego typu spotkań jest niezmiernie ważne ze względu na aktywizowanie seniorów i szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie – podkreśla Renata Pękala, Wiceprezes Makroregionu Zachód Polska Press. – Zwłaszcza panel bezpieczeństwa był szeroko rozbudowany, dotyczył zarówno bezpieczeństwa przeciwpożarowego, cyberbezpieczeństwa, jak i zasad bezpieczeństwa ogólnie pojętego. Okazuje się, że absolutnie te tematy nie są przestarzałe, bo cały czas coś się zmienia i pokazują się nowe zagrożenia.

Wiceprezes podkreśliła duże zainteresowanie omawianą tematyką, na co wskazywały konkretne pytania stawiane przez uczestników. – Organizowanie ponownych spotkań jest bardzo zasadne i wspieranie takich działań przez Gazetę Lubuską, jest jak najbardziej potrzebne – uważa Renata Pękala.

Forum Seniora organizowane przez Gazetę Lubuską przy współpracy z partnerami. Gościem specjalnym była popularna i lubiana aktorka Emilia Krakowska. Zobacz więcej zdjęć w galerii >>>

Emilia Krakowska zachwyciła uczestników Forum Seniora w Ziel...

– Forum seniora to cudowna inicjatywa – ocenia Marzena Skubiszyńska, dyrektor zielonogórskiego oddziału spółki POLREGIO. – Z jednej strony seniorzy mogą wyjść z domu, nawiązać znajomości, zapoznać się też z tym, co może im grozić, czy poznać oferty, które nie zawsze do nich docierają, a z których mogą skorzystać, aby aktywnie spędzać czas. Drugi aspekt to forma spotkania. Jest ogromna grupa seniorów, którzy mogą między sobą wymienić spostrzeżenia dotyczące tego jak sobie organizują czas. Takich spotkań powinno być coraz więcej.

Forum Seniora w Zielonej Górze. Udane spotkanie z Emilią Krakowską

M.in. o tym, jak sobie organizować czas mówiła znana aktorka Emilia Krakowska podczas rozmowy prowadzonej ze sceny Palmiarni Zielonogórskiej przez Katarzynę Borek.

– To my sami musimy mieć wyciągnięte ręce d drugiego człowieka – mówiła aktorka i podkreślała, że wielka frajda to być razem.

Aktorka pół roku temu pożegnała przyjaciółkę, która mieszkała blisko i miała podobne zainteresowania. Panie organizowały sobie wzajemnie kolacyjki. Pani Emilia podkreśliła, że nie trzeba przygotowywać nie wiadomo czego, wystarczy szneka z glancem, chodzi o to, aby się podzielić, a przede wszystkim spotkać, interesować się sobą wzajemnie. Radziła też nie bać się kolorów. Bo nie nikt w czerwonej marynarce nie idzie zgarbiony, a kolory dodają energii.

Forum Seniora. Stoisk partnerów

Uczestnicy forum chętnie odwiedzali stoiska partnerów wydarzenia.

– Mamy dużo ciekawych ofert dla seniorów. To przejazdy w pociągach z ulgą wyłącznie przy dokumencie stwierdzającym wiek. Mamy też ofertę wycieczek organizowanych w sezonie – informuje Marzena Skubiszyńska. – Nasze stoisko jest dzisiaj oblegane. Seniorzy mają ochotę już zapisywać się na wycieczki, z którymi ruszamy w maju.

Więcej o Forum Seniora m.in. w sobotnim wydaniu Gazety Lubuskiej.

Partnerem głównym Forum Seniora jest ENEA S.A.

Emilia Krakowska zachwyciła uczestników Forum Seniora w Zielonej Górze. Spotkanie o bezpieczeństwie i zdrowiu cieszyło się zainteresowaniem

Partnerem głównym Forum Seniora jest Polregio S.A. Lubuski Zakład w Zielonej Górze

Partnerem wspierającym Forum Seniora jest Decathlon

Regionalnym partnerem wspierającym Forum Seniora jest KIND APARATY SŁUCHOWE

Partnerem merytorycznym jest Lubuski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia

Forum Seniora. Będzie specjalny magazyn

Warto wiedzieć, że Forum Seniora w Zielonej Górze jest jednym z całego cyklu wydarzeń organizowanych na terenie całej Polski przez wszystkie redakcje należące do Polska Press Grupy. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w Forum Seniora przygotowany zostanie specjalny magazyn „Forum Seniora” . Ukaże się on 28 kwietnia w 20 dziennikach regionalnych Polska Press Grupy, a w naszych serwisach internetowych można będzie obejrzeć online – na ekranie tableta, komputera czy laptopa specjalny materiał wideo prezentujący najciekawsze fragmenty z różnych spotkań „Forum Seniora” w całej Polsce.

Wideo: Zobacz też ubiegłoroczne Forum Seniora

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska