sportowy24
  Falubaz Zielona Góra i KS Toruń zawarły ugodę w sprawie...

  Falubaz Zielona Góra i KS Toruń zawarły ugodę w sprawie odwołanego finału z 2013 roku

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Łada

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W finale 22 września 2013 r. Falubaz Zielona Góra zdobył złoto.

  W finale 22 września 2013 r. Falubaz Zielona Góra zdobył złoto. ©Paweł Wańczko

  Falubaz Zielona Góra domagał się od KS Toruń 1.252.658 złotych z tytułu poniesionych strat, bo torunianie oddali finał ekstraligi walkowerem. Na mocy ugody będzie... 130 tysięcy.
  W finale 22 września 2013 r. Falubaz Zielona Góra zdobył złoto.

  W finale 22 września 2013 r. Falubaz Zielona Góra zdobył złoto. ©Paweł Wańczko

  W czerwcu 2014 zarząd zielonogórskiego klubu z Markiem Jankowskim na czele złożył pozew, w którym domagał się od strony toruńskiej 1.252.658 zł. Na tyle Falubaz wyliczył swoje straty z tytułu nierozegrania finału. Działacze nie czuli się usatysfakcjonowani kwotą 400 tys. z tytułu werdyktu Komisji Orzekającej. Sprawa znalazła swój finał 11 stycznia br.

  - Ugoda faktycznie została zawarta, a Falubaz dostanie około 130 tysięcy.
  Spór toczył się o grubo ponad milion złotych. Szerszych komentarzy z naszej strony nie będzie. Może dodam tylko tyle, że chuda ugoda jest zawsze lepsza od tłustego wyroku - powiedział rzecznik Falubazu Marcin Grygier i przyznał, że rozbieżność kwot jest duża, ale widocznie zarząd uznał takie posunięcie za najkorzystniejsze dla klubu. - Nic więcej nie powiem, bo nie chcę wchodzić w kompetencje władz spółki.

  22 września 2013 zapisał się w historii polskiego żużla jako dzień wielkiej hańby. Unibax Toruń nie przystąpił do rewanżu w wielkim finale ekstraligi i opuścił Zieloną Górę bez walki. Goście tłumaczyli, że chcieli przełożyć mecz z powodu kontuzji swego lidera Tomasza Golloba, ale spotkali się z odmową. Kibice przed telewizorami i na stadionie zostali na lodzie.

  Falubaz dostał walkower i tytuł mistrza Polski, a 19 października Komisja Orzekająca wyznaczyła torunianom dodatkowe kary: 12 pkt. ujemnych w sezonie 2014, 573 tys. zł dla Falubazu za utracone korzyści, 363 tys. kar na rzecz ekstraligi i 1,5 mln na trzy wybrane fundacje. Miesiąc później kary zostały znacząco zmniejszone: osiem pkt. ujemnych, 400 tys. dla Falubazu, 200 tys. za walkower, 243 tys. kar na rzecz ekstraligi i 200 tys. na cztery fundacje.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia