MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym w Zielonej Górze z dotacją. Otwarcie już jesienią

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym powstaje przy ulicy Langiewicza w Zielonej Górze
Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym powstaje przy ulicy Langiewicza w Zielonej Górze Marusz Kapala
Wiemy już, kiedy zostanie otwarte Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym w Zielonej Górze. Dzięki kolejnej transzy miejskiej dotacji tak potrzebna przyszłym rodzicom i ich dzieciom placówka może być otwartą jeszcze jesienią tego roku.

Rodzice dla rodziców – tak najkrócej można określić przedsięwzięcie, którego podjęła się Fundacja Centrum Rodziny. Wspólnie z mieszkańcami postanowili wybudować miejsce, w którym otrzymają wsparcie rodzice. Na różnych etapach swojego życia. W czasie ciąży czy też po porodzie. A także później, bo przecież życiowych problemów jest wiele i nie ze wszystkimi jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Bardzo ważnym elementem działalności Centrum Rodziny ma być też Hospicjum Perinatalne. By stać przy rodzinach dzieci, które dowiadują się, że ich jeszcze nienarodzone dziecko będzie najprawdopodobniej żyło krócej niż oni.

Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym powstaje przy ulicy Langiewicza w Zielonej Górze

Centrum Rodziny z Hospicjum Perinatalnym w Zielonej Górze z ...

Kolejna transza wsparcia dla Centrum Rodziny

Miasto obiecało wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Przekazało działkę. I zadeklarowało: jeśli fundacja pozyska milion złotych na budowę, miasto dorzuci drugie tyle. Inwestycja szacowana jest na około 2,7 mln zł.

Rodzice skupieni wokół fundacji bardzo zaangażowali się w budowę siedziby. Bardzo dużo rzeczy budowlanych udało się zrobić także dzięki sponsorom. Pomogły też pieniądze z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Dostaliśmy 300 tys. zł. Już w październiku zeszłego roku wszyscy cieszyli się, że stan surowy został zakończony. I teraz kolejny etap prac.

Prezes Fundacji Rodziny Joanna Habura duże nadzieje wiązała z obiecaną dotacją miasta. I tak się stało, miasto przekazało kolejną transzę w wysokości 400 tysięcy złotych. Wcześniej spełniono wszelkie formalności, teraz podpisano umowę. Dzięki tym pieniądzom będzie można dokończyć inwestycję.

Centrum Rodziny - ważna placówka w regionie

Jaonna Habura nie kryje zadowolenia, bo to oznacza, że jesienią tego roku placówka może być otwarta i służyć pomocą wszystkim potrzebującym wsparcia.

Neurologopeda i instruktorka masażu, Dorota Dranczewska, podkreśla, że takie miejsce jest potrzebne rodzicom, ale i specjalistom, by w odpowiednich warunkach mogli wspierać nie tylko młodych rodziców czy ich dzieci.

- Mieszkam tu niedaleko i obserwowałem te wszystkie prace. Bardzo sprawnie przebiegały – mówi pan Krzysztof i dodaje, że Centrum Rodziny to bardzo potrzebne miejsce: - Sam jestem młodym rodzicem i wiem, jak to jest, gdy brakuje tego wsparcia. Nie mamy na miejscu rodziny, informacje w internecie są często sprzeczne i niepełne. Poza tym co taka bezpośrednia porada, wizyta, pogadanie z innymi rodzicami. To nieoceniona wartość. Nie mówiąc o pani Asi, chyba wszyscy ją w mieście znają i wiedzą, że to kobieta – anioł.

Każdy może wesprzeć Centrum Rodziny

Fundacja Centrum Rodziny (powstała w 2011 roku) jest organizacją pożytku publicznego. Nie zarabia. Realizuje swoje cele dzięki zbiórkom, akcjom, balom charytatywnym, piknikom, a także wsparciu sponsorów.

Każdy z nas może pomóc, wpłacając pieniądze na konto 02 1140 2017 0000 4202 1298 4452. Warto też zapamiętać numer KRS 0000407039, by przekazać 1,5 proc. swojego podatku dochodowego. Można też oferować pomoc w innej postaci...

Kontakt: CENTRUM RODZINY SZKOŁA RODZENIA KSENIA, ul. Kazimierza Wielkiego 6a, 65-047 Zielona Góra
tel. 530 904 555
e-mail: [email protected]

Przeczytaj także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przechowywać nowalijki? To musisz wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska