Formacja zaledwie remisuje. Syrena znowu wygrywa.

Wiesław Zdanowicz
W rozegranym w sobotę meczu 16. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej Formacja Port 2000 zremisowała na wyjeździe z Budowlanymi w Lubsku 2:2 (1:2)! Bramki na remis zdobyli: Krzysztof Piosik (44) i Maciej Stefanowicz (81). Ogromne zaskoczenie i niedowierzanie.

Cieszył się zapewne jedynie zawodnik gospodarzy Albert Cipior, który już w drugiej minucie pokonał bramkarza swojej niedawnej drużyny. Szkoda, chociaż jeśli przyjrzeć się wyczynom Stilonu, jakby żalu mniej.

W IV lidze Santos Świebodzin nie dostarczył żadnych emocji, bo Święci przełożyli swój mecz na trzecią dekadę miesiąca. Do strzeleckiej formy wraca wreszcie Syrena Zbąszynek, która dzięki dobrej postawie w ostatnich kolejkach zdołała uciec z ostatniego miejsca w tabeli.
W okręgówce emocji dostarczył licznie zebranym kibicom mecz derbowy w Rzeczycy pomiędzy miejscowym Zrywem a Zjednoczonymi Lubrza, którzy wydawali się być faworytem tego spotkania. Remisowa pierwsza połowa jakby to potwierdzała. Znakomita dyspozycja strzelecka Kamila Grudniewskiego i lepsza gra gospodarzy w drugiej połowie, pewność tę całkowicie rozwiała. Kamil zdobył dwie zwycięskie, piękne bramki, czym zaskarbił sobie uznanie kibiców i kolegów z zespołu.

Ciekawie jest też w naszej B-klasie. Ciągłe roszady w całej tabeli, zmiany na pozycji lidera, interesujące wyniki - wszystko to powoduje, że kibice nie mają powodów do narzekania. Uważnych obserwatorów, a także samego prezesa Czesława Kamienia, zaskakuje postawa zawodników Victorii Szczaniec, którzy po marnym ligowym początku, wygrywają z silnymi rywalami.

Wyniki 16. kolejki III ligi:
Sobota 7 listopada: Budowlani Lubsko - Formacja Port 2000 Mostki 2:2, KP Brzeg Dolny - KS Stilon Gorzów 2:1, Polonia-Stal Świdnica - KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:0, Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać 1:1, Miedź II Legnica - Lechia Dzierżoniów 0:3, KS Polkowice - Piast Karnin 6:2, Śląsk II Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra 3:1, Ilanka Rzepin - Zagłębie II Lubin 1:3, Górnik Wałbrzych - Piast Żmigród 3:1