Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gorzów sprzedaje materiały z odzysku po budowach i remontach. W dobrej cenie

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Gorzowski magistrat czyści magazyny z krawężników, kostek betonowych i brukowca.
Gorzowski magistrat czyści magazyny z krawężników, kostek betonowych i brukowca. Magda Marszałek
Po przeprowadzanych w mieście remontach dróg i chodników często zostają niewykorzystane materiały. Nie wszystkie mogą zostać ponownie użyte do kolejnych inwestycji, więc gorzowski magistrat daje im drugie życie i odsprzedaje po okazyjnej cenie.

Czego w mieście nie zużyją to sprzedadzą

Miasto taką wyprzedaż organizuje już kolejny raz. Sprzedaje używany materiał drogowy odzyskany podczas prowadzonych budów i remontów. Dzięki takiemu recyklingowi niewykorzystane kostki brukowe czy krawężniki mają szansę na drugie życie. Materiały są używane, ale nadają się do ponownego wykorzystania.

Oferowany do sprzedaży materiał drogowy jest używany, ale jest w dobrym stanie technicznym, który umożliwia jego ponowne wykorzystanie. Ze wzglądu na ilość oraz niejednorodność, odzyskany materiał nie zawsze może zostać ponownie użyty do przeprowadzenia prac na drogach publicznych. Z powodzeniem sprawdzi się jednak jako materiał budowlany do innych celów - tłumaczą urzędnicy.

Zalegające w magazynach artykuły budowlane już czekają na nowych nabywców. W ofercie znajdują się między innymi krawężniki, kostki betonowe i brukowiec. Mają różne rozmiary, faktury i kolory.

Używana kostka i krawężniki w dobrej cenie

Na nowych właścicieli czekają między innymi betonowe krawężniki. To materiały pochodzące z rozbiórki nawierzchni dróg. Jest ich sporo, bo aż dwieście ton. Cena wywoławcza za jedną tonę wynosi niewiele ponad sześćset złotych. Oferty można składać jednak na zakup minimum dziesięciu ton. Pod młotek idzie też dwieście ton kostki granitowej. Za tonę trzeba zapłacić ponad sto pięćdziesiąt złotych. Jest też kostka betonowa. Tu za metr kwadratowy zapłacimy ponad osiemnaście złotych. Miasto ma w sumie trzy tysiące metrów kwadratowych tego materiału. Na wielkiej hałdzie leży również kilkaset ton brukowca. Cena za tonę to niecałe sześćdziesiąt złotych, a kupić można minimum dwadzieścia ton tego materiału.

  • krawężnik kamienny - 614 zł za tonę
  • brukowiec nieregularny - 59,77 zł za tonę
  • kostka granitowa 15x17 centymetrów - 153,75 zł za tonę
  • kostka betonowa 6x8 cm - 18,29 zł za metr kwadratowy
  • brukowiec kamienny 16x20 - 50 zł za tonę

Oferta nie jest jednak adresowana do osób indywidulnych, które chciałyby wykorzystać takie materiały na przykład na swojej działce czy w ogrodzie. Mogą z niej natomiast skorzystać osoby prawne, a więc na przykład spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe, stowarzyszenia oraz gminy czy powiaty, a także osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Oferty kupna używanego brukowca, krawężników czy betonowych i granitowych kostek można składać w urzędzie miasta do jedenastego grudnia. Przed zakupem istnieje możliwość obejrzenia materiału w magazynie. Co ważne - ceny nie obejmują transportu oraz załadunku, które należy zorganizować we własnym zakresie.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska