GTPS odpadł z Pucharu Polski

(rg)
Trener Rajbudu GTPS Sławomir Gerymski musiał przełknąć w Szczecinie gorycz pucharowej porażki swych podopiecznych fot. Kazimierz Ligocki
Gorzowianie zaczęli nowy sezon od porażki. W środę odpadli z Pucharu Polski, przegrywając po pięciosetowym, trwającym 126 minut boju w Szczecinie.

Trzecia runda pucharowej rywalizacji okazała się dla Rajbudu GTPS ostatnią. Pierwszego seta nasi przegrali bezapelacyjnie, bo zupełnie nie radzili sobie z odbiorem ostrych serwisów szczecinian. W drugim i trzecim uspokoili przyjęcie, zdecydowanie lepiej spisywali się w ataku, więc dość gładko triumfowali do 19 oraz 20.

Czwarta partia mogła zakończyć pojedynek, bo w jej końcówce gorzowianie prowadzili 21:19. Piłka dwa razy spadła im jednak w banalnych sytuacjach na boisko, przez co gospodarze wyrównali na 21:21. Potem miejscowi zachowali więcej zimnej krwi w rozgrywce na przewagi i doprowadzili do tie breaka.

W rozstrzygającej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 12:11 dla Morza Bałtyku. Kolejne oczko szczecinianie zdobyli bardzo szczęśliwie, bo po ich zagrywce piłka przewinęła się po siatce i spadła tuż za środkową linią. To zadecydowało, że w końcówce goście nie zdołali już dogonić rywali.

MORZE BAŁTYK SZCZECIN - RAJBUD GTPS GORZÓW WLKP. 3:2 (25:18, 19:25, 20:25, 25:23, 15:12)

MORZE BAŁTYK: Doliński, Kaczorowski, Michor, Paśnik, Paniączyk, Glinka, Pachliński (libero) oraz Kulikowski, Kwaśniak i Zabłocki.

RAJBUD GTPS: Hunek, Woroniecki, Grzesiowski, Kupisz, Szlubowski, Mischke, Ratajczak (libero) oraz Olichwer, Wroński, Stępień i Adamowicz.

Sędziowali: Marcin Włodarczyk i Patryk Frąckiewicz (obydwaj z Bydgoszczy). Widzów 100.