Hampel zwycięzcą Grand Prix Słowenii! Gollob trzeci!

(pat)
Jarosław Hampel wygrał trzeci raz w tym sezonie turniej Grand Prix. Oprócz sobotniego triumfu w Krsko, "Mały" zwyciężał w Auckland i Gorzowie. Bogusław Sacharczuk
Słoweńska runda Grand Prix była szczęśliwa dla Polaków. Sobotnie zawody w Krsko wygrał zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra Jarosław Hampel, a trzecie miejsce zajął były kapitan Stali Gorzów Tomasz Gollob. Krzysztof Kasprzak był dziewiąty.

Jarosław Hampel jest coraz bliżej zdobycia brązowego medali Indywidualnych Mistrzostw Świata. Polak znakomicie spisał się na torze w Krsko, gdzie mimo dwóch słabszych biegów, w dobrym stylu awansował do półfinału. Ostatnie dwa starty "Mały" miał wyborne. Najpierw pokonał lidera Grand Prix - BrytyjczykaTaia Woffindena, Australijczyka Darcy'ego Warda i Amerykanina Grega Hancocka. W finale żużlowiec Stelmetu Falubazu znów był przed "Tajskim", a za ich plecami do mety dotarli trzeci Tomasz Gollob i czwarty Niels Kristian Iversen.

Bardzo dobrze spisał się też mistrz świata z 2010 roku. Gollob spokojnie punktował, w dobrym stylu wygrał też drugi półfinał, w którym pokonał Iversena, Nickiego Pedersena i Mateja Zagara. W finale miał nawet szansę na zwycięstwo, ale szybszy był Hampel, a na trasie lepszy od "Chudego" okazał się również Woffinden. W półfinale mógł znaleźć się także Krzysztof Kasprzak. Kapitan Stali Gorzów był po trzech seriach wręcz pewniakiem do awansu do czołowej ósemki zawodów (zgromadził w trzech pierwszych swoich biegach 7 pkt.), ale finisz miał dużo słabszy i rzutem na taśmę wyprzedził go Zagar (dwie trójki w dwóch ostatnich startach).

Zwycięstwo Hampela było jego trzecim triumfem w tym sezonie. Wcześniej "Mały" był najlepszy w inauguracyjnym turnieju w Auckland w Nowej Zelandii oraz w czerwcu w GP Polski w Gorzowie. Dzięki 16-punktowej zdobyczy zawodnik "Myszy" utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Woffinden - 134 pkt., drugi jest nieobecny w Krsko z powodu kontuzji Emil Sajfutdinow - 114. Hampel traci do Rosjanina tylko dwa "oczka". Polaka naciskają dwaj Duńczycy: czwarty w klasyfikacji Nicki Pedersen - 108 oraz piąty Iversen - 101.

Relacja z zawodów oraz pełna klasyfikacja generalna w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "GL".

Wyniki: 1. Jarosław Hampel (Polska) - 16 pkt. (3, 1, 0, 3, 3, 3, 3), 2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 17 (3, 3, 3, 2, 2, 2, 2), 3. Tomasz Gollob (Polska) - 16 (3, 1, 2, 3, 3, 3, 1), 4. Niels Kristian Iversen (Dania) - 11 (3, 3, 1, 2, 0, 2), 5. Nicki Pedersen (Dania) - 14 (2, 3, 3, 3, 2, 1), 6. Darcy Ward (Australia) - 10 (1, 2, 2, 2, 2, 1), 7. Greg Hancock (USA) - 9 (2, 1, 1, 2, 3, 0), 8. Matej Zagar (Słowenia) - 8 (1, 0, 1, 3, 3, 0), 9. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 8 (2, 2, 3, 1, 0), 10. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 8 (2, 2, 2, 0, 2), 11. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 7 (0, 2, 3, 1, 1), 12. Martin Vaculik (Słowacja) - 5 (1, 3, 0, 1, 0), 13. Aleksander Conda (Słowenia) - 3 (0, 0, 2, 0, 1), 14. Andreas Jonsson (Szwecja) - 3 (1, 0, 1, 0, 1), 15. Ales Dryml (Czechy) - 2 (0, 1, 0, 1, 0), 16. Leon Madsen (Dania) - 1 (0, 0, 0, 0, 1).