Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

I Wielki Bieg „Pokonać raka" w Zielonej Górze. Nie czekaj i już dzisiaj zapisz się na to wydarzenie!

maw
Bieg już 25 maja w Zielonej Górze
Bieg już 25 maja w Zielonej Górze unsplash.com
Koło Naukowe Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Koło Naukowe Onkologii Klinicznej organizują w Zielonej Górze I Wielki Bieg „Pokonać raka!”. Każdy z Was może dołączyć do tego wydarzenia. Zapisy już trwają! "Gazeta Lubuska" objęła patronat nad tym wydarzeniem.

- Jedną z najskuteczniejszych metod ograniczenia zachorowań jest edukacja i profilaktyka. Wiedza i zdrowy tryb życia pomagają w zapobieganiu chorobom, również nowotworowym, a stała kontrola zdrowia umożliwia wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian i skuteczne leczenie - tłumaczą organizatorzy biegu "Pokonaj Raka". Dlatego też studenci postanowili zorganizować wyjątkowe wydarzenie. Zachęcić tym samym do aktywnego stylu życia oraz profilaktycznych badań.

Nie bądź obojętny – przyczyń się do walki z rakiem!

- Przy Urzędzie Marszałkowskim na specjalnych stanowiskach będą czekali na wszystkich uczestników przedstawiciele kół naukowych, którzy wyczerpująco odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące profilaktyki nowotworów oraz na specjalnych fantomach będą uczyć samobadania piersi zapewniają organizatorzy.

Rak staje się chorobą, która dotyka coraz więcej osób. Jej przyczyn jest naprawdę wiele. Niektóre wywołane m.in. obciążeniem genetycznym. W środowisku występują jednak takie czynniki rakotwórcze, na które narażamy się sami. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje te najpowszechniejsze, do których zaliczyć możemy m.in. palenie papierosów czy picie alkoholu. Brytyjscy naukowcy uważają, że wpływ na zwiększenie ryzyka zachorowania na m.in. raka wątroby czy nerek jest przede wszystkim  prowadzenie niezdrowego trybu życia oraz niebezpieczne nawyki. Możemy zadbać o swoje zdrowie, unikając konkretnych rzeczy. Co znalazło się na liście najbardziej rakotwórczych czynników? Sprawdźcie na kolejnych slajdach>>>Czytaj również: Nie pij tego podczas upałów!WIDEO: „70 proc. pacjentek nie potrzebuje chemioterapii”. Przełomowe wyniki amerykańskich lekarzy dot. leczenia raka piersiźródło: Associated Press/x-news

10 rzeczy, które powodują raka. Poznaj listę najgroźniejszyc...

Pokonać raka! - pobiegnij 5 km

Bieg "Pokonać raka!" odbędzie się w sobotę 25 maja. Start o godzinie 13.00 przed Urzędem Marszałkowski. Meta przy Filharmonii Zielonogórskiej. Uczestnicy do pokonania będą mieli ok. 5 km (2 okrążenia)

Zapisz się na bieg "Pokonać raka!"

W wydarzeniu może brać udział każdy. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo. Zapisy dokonywane są drogą elektroniczną i potrwają do 23 maja. ZAPISZ SIĘ NA BIEG>>> wypełnij formularz
Każdy z uczestników otrzyma oryginalny medal pamiątkowy.

I Wielki Bieg „Pokonać raka

Wpisowe zostanie przekazane na potrzeby onkologii i chirurgii onkologicznej

Opłata startowa wynosi 10 zł i, jak zapewniają organizatorzy, zostanie przekazana na Szpital Uniwersytecki im.
Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o. o., na potrzeby naszej onkologii i chirurgii onkologicznej.

Opłatę należy dokonać na poniższe konto:
Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
ul. Zyty 26, 65-045 Zielona Góra
Nr konta: 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000

W tytule wpisz: I Wielki Bieg “Pokonać raka!”, Imię i Nazwisko
WAŻNE: Po dokonaniu wpłaty uczestnik proszony jest o przesłanie potwierdzenia transakcji na E-mail: [email protected] w celu zweryfikowania zgłoszenia i płatności.

Opłaty można dokonywać do 23.05.2019 r. włącznie, a ostatnia aktualizacja zostanie dokonana dnia 24.05.2019 r. po zaksięgowaniu wpłat.

  • "Pokonaj Raka!" - bieg organizują Koło Naukowe Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Koło Naukowe Onkologii Klinicznej
  • Kiedy: 25.05.2019 r. (sobota)
  • Gdzie? Zielona Góra
  • Start: 13:00
  • Trasa: ok. 5 km, Start: Urząd Marszałkowski, meta: Filharmonia Zielonogórska (2 okrążenia)

Psychoonkologia – nadzieja dla chorych na raka

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wiosenne problemy skórne. Jak sobie z nimi radzić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska