Ile zarabia Jurek Owsiak? Prezes fundacji WOŚP zdradził...

  Ile zarabia Jurek Owsiak? Prezes fundacji WOŚP zdradził swoje zarobki. Pensja Jurka Owsiaka jest wysoka, czy niska? [13.01.2018]

  red.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Ile zarabia Jurek Owsiak? Jakie są zarobki prezesa fundacji WOŚP? Sprawdź!
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jakub Pikulik / archiwum

  Zarobki Jurka Owsiaka od lat są tematem dyskusji. Wokół pensji Jurka Owsiaka narosło wiele mitów. Prezes fundacji WOŚP zdradził, że ostatnią podwyżkę miał w 2017 r. i wyniosła ona tysiąc złotych.

  Zarobki Jurka Owsiaka


  W środę, 9 stycznia, Jurek Owsiak na swoim facebooku zdradził ile zarabia. Zrobił to po konferencji prasowej Narodowego Banku Polskiego dotyczącej zarobków związanych z pracą w tej instytucji. Dziennikarze dopytywali m. in. o zarobki Martyny Wojciechowskiej, jednej z dyrektorek w NBP. Odpowiedź na to pytanie nie padła. To zmotywowało prezesa fundacji WOŚP do wpisu, w którym zdradza jaką pobiera pensję.
  Zobacz galerię

  Skąd Jurek Owsiak pobiera pensję?


  Jurek Owsiak wyjaśnia, że jego zarobki nie pochodzą z konta fundacji WOŚP.
  Pensję pobiera od firmy Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako prezes WOŚP Owsiak ani żadna z trzech pozostałych osób zasiadających w zarządzie fundacji nie pobiera wynagrodzenia.
  Ile zarabia Jurek Owsiak? Jakie są zarobki prezesa fundacji WOŚP? Sprawdź! Jakub Pikulik / archiwum

  Jestem prezesem zarządu spółki Złoty Melon i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych

  Ile zarabia Jurek Owsiak? Jaka jest jego pensja?


  „Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł.” – pisze Owsiak. Prezes fundacji WOŚP dodaje, że zdaje sobie sprawę, że jego zarobki często pobudzają ludzką wyobraźnię.

  Sonda

  Jak oceniasz zarobki Jurka Owsiaka?


  Zobacz galerię

  Owsiak sam zarabia na swoją pensję


  Jurek Owsiak informuje również, że będąc szefem firmy Złoty Melon, gdzie sam musi zarobić na swoją pensję. Owsiak przyznaje, że firma działa dobrze i że w ciągu ostatnich siedmiu lat przekazała Fundacji WOŚP 4,7 mln zł. Głównym źródłem dochodu Złotego Melona jest SiemaShop, czyli sklep, w którym można kupić różne gadżety m. in. z logo WOŚP i PolAndRock Festiwalu.
  Ile zarabia Jurek Owsiak? Jakie są zarobki prezesa fundacji WOŚP? Sprawdź! Jakub Pikulik / archiwum

  Dochody Jurka Owsiaka


  „Od razu zaznaczam, że praca w Złotym Melonie nie jest moim jedynym źródłem utrzymania. Będąc także dziennikarzem radiowym, a także będąc wykładowcą w agencji Power Speech i otrzymując wynagrodzenie za wykłady, jestem szczęśliwy, że dzięki własnej pracy mogę osiągać dochody na swoje utrzymanie” – pisze Owsiak.

  Jak sami widzicie można o tym mówić prosto, bez żadnych kombinacji. Jakby ktoś chciał dowiedzieć się więcej, to odsyłam do swojego Urzędu Skarbowego – rozliczam się w US w Warszawie, przy ulicy Wynalazek 3. Pytajcie, pukajcie, ale powiedzą Wam to, co ja.  Zobacz galerię
  Przeczytaj więcej o 27. finale WOŚP w Lubuskiem: 27. finał WOŚP w Lubuskiem. Informacje, program, zdjęcia i filmy

  Zobacz też wideo: Jurek Owsiak podarował nowoczesną karetkę dla DSK w Białymstoku  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo