MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Izba Pracy Sądu Najwyższego odrzuciła odwołanie Mariusza Kamińskiego. „Mandat wygasł z mocy prawa”

Adam Kielar
Adam Kielar
Wideo
od 12 lat
Izba Pracy Sądu Najwyższego stwierdziła, że „nie uwzględnia” odwołania Mariusza Kamińskiego od postanowienia o wygaśnięciu jego mandatu. Zakwestionowano też wcześniejszą decyzję Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w tej sprawie.
Izba Pracy Sądu Najwyższego nie uwzględniła odwołania Mariusza Kamińskiego od decyzji marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wygaśnięciu mandatu poselski
Izba Pracy Sądu Najwyższego nie uwzględniła odwołania Mariusza Kamińskiego od decyzji marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wygaśnięciu mandatu poselskiego PAP/Rafał Guz

Izba Pracy o mandacie Mariusza Kamińskiego

Przewodniczący składu orzekającego ogłosił, że odwołanie Mariusza Kamińskiego zostało odrzucone, a jego mandat wygasł z mocy prawa.

Dodano również, że zdaniem Izby Pracy SN, wcześniejsza decyzja Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych nie jest w żaden sposób wiążąca, gdyż „nie jest ona sądem”.

Odwołanie Kamińskiego od decyzji marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu poselskiego Izba Pracy SN rozpoznała w środę na posiedzeniu niejawnym. Ogłoszenie orzeczenia w tej sprawie wraz z uzasadnieniem były jawne.

Wniosek do Izby Pracy SN

Odwołanie zostało wniesione przez marszałka Sejmu do Izby Pracy SN przed tygodniem. Wraz z odwołaniem Kamińskiego do Izby Pracy przekazane zostało wówczas odwołanie Macieja Wąsika. Wyznaczony do sprawy odwołania Wąsika w Izbie Pracy sędzia wydał postanowienie o przekazaniu tej sprawy do Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN, która w zeszły czwartek uchyliła postanowienie marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatu Wąsika.

Tymczasem w sprawie odwołania Kamińskiego w imieniu I prezes SN wydano zarządzenie, że właściwą do rozpatrzenia także tego odwołania jest Izba Kontroli Nadzwyczajnej.

– W mojej ocenie, Izba Kontroli Nadzwyczajnej sądem nie jest i nie zamierzam przekazywać jakichkolwiek akt do tej Izby – powiedział po tym zarządzeniu prezes Izby Pracy Piotr Prusinowski.

W zeszły piątek Izba Kontroli Nadzwyczajnej uchyliła postanowienie marszałka Sejmu także wobec Kamińskiego. Tego samego dnia prezes Prusinowski zapewnił, że nic nie wie, aby odwołanie Kamińskiego miało być nierozpoznane 10 stycznia w Izbie Pracy. W środę - zgodnie z wcześniejszą wokandą - Izba Pracy rozpatrzyła sprawę tego odwołania.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział, że oba odwołania polityków PiS skierował do Izby Pracy i oczekuje na rozstrzygnięcie Izby Pracy w tej sprawie

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Izba Pracy Sądu Najwyższego odrzuciła odwołanie Mariusza Kamińskiego. „Mandat wygasł z mocy prawa” - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska