Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak Gorzów pomaga policji? Mamy listę kwot i wydatków. Pieniądze poszły na patrole, alkomaty, radiowozy i… maskotki

Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Jakimi kwotami Gorzów wspierał policję? Sprawdźcie na kolejnych slajdach
Jakimi kwotami Gorzów wspierał policję? Sprawdźcie na kolejnych slajdach google street view
Jak miasto wspierało w ostatnich latach gorzowska komendę? Zapytał o to obywatel i dostał bardzo obszerną odpowiedź. Zobaczcie, jak wsparcie wyglądało w kolejnych latach.

Obywatel skorzystał z prawa do informacji publicznej. Ma je każdy z nas. Bo każdy może zapytać urząd o sprawy - wydatki, plany, dokumenty - dotyczące danej jednostki samorządu (jak – o tym za chwilę).

Urząd miasta w Gorzowie: na co szły pieniądze?

Tym razem gorzowianin (tak zakładamy, choć pewności nie ma, bo wszystkie dane zostały zanonimizowane) chciał wiedzieć jakimi kwotami urząd miasta wspierał komendę policji w Gorzowie. I na co kwoty te były przeznaczane. Mamy odpowiedzi. Znajdziecie je pod kolejnymi slajdami.

Dostęp do informacji publicznej: jak dostać odpowiedź?

Wnioski o udostępnienie informacji publicznej można składać w wersji elektronicznej (na adres: [email protected]), w wersji papierowej (w Kancelarii Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4 lub ul. Myśliborskiej 34) oraz poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP.

Co ważne, urząd może odmówić udzielenia informacji. Ale tylko w określonych przypadkach:

  • gdy inna ustawa szczegółowo określa odmienne zasady i tryb dostępu do informacji publicznej, przepisy tej innej ustawy mają pierwszeństwo przed przepisami ustawy o dostępie do informacji publicznej (ochrona danych osobowych, prawo do prywatności, tajemnica państwowa, służbowa, skarbowa, statystyczna);
  • informacji przetworzonej – ale tylko wtedy, gdy wnioskodawca nie wykaże szczególnego interesu publicznego w uzyskaniu przedmiotowej informacji;
  • ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy - ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz w przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.
  • Odmowa udostępnienia informacji następuje w formie decyzji administracyjnej.

Informacji publicznej udziela się w terminie do 14 dni od daty wpływu wniosku. Jeżeli jednak nie może być ona udostępniona w tym terminie, podmiot zobowiązany powiadamia (w terminie do 14 dni od daty wpływu wniosku) o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację - nie dłuższym jednak, niż 2 miesiące od złożenia wniosku.

Udostępnienie informacji publicznej co do zasady jest bezpłatne. Jeżeli udostępnienie informacji publicznej wymaga poniesienia dodatkowych kosztów związanych ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot zobowiązany może żądać od wnioskodawcy pokrycia poniesienia wydatków w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

Od decyzji odmawiającej udostępnienia informacji publicznej przysługuje wnioskodawcy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska