Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zwiedzać Luwr? Zabawa w szukanie skarbów zachwyci dzieci i dorosłych. Sprawdź, na czym polega i ile kosztuje

Emil Hoff
Emil Hoff
Wizyta w Luwrze to nie zajęcie wyłącznie dla koneserów i znawców sztuki. Także zwykli zjadacze chleba, a nawet dzieci mogą poznać największe skarby tego muzeum i dobrze się przy tym bawić. Poznaj metodę zwiedzania Luwru, która łączy edukację z rodzinną zabawą.
Wizyta w Luwrze to nie zajęcie wyłącznie dla koneserów i znawców sztuki. Także zwykli zjadacze chleba, a nawet dzieci mogą poznać największe skarby tego muzeum i dobrze się przy tym bawić. Poznaj metodę zwiedzania Luwru, która łączy edukację z rodzinną zabawą. Photo by The Free Birds on Unsplash, zdjęcie ilustracyjne
Marzysz o zwiedzeniu Luwru, najsłynniejszego muzeum Paryża, ale obawiasz się stania w kolejkach? Wolałbyś uniknąć nudnego czytania tabliczek z opisami eksponatów? Chcesz, żeby wizyta w Luwrze spodobała się także dzieciom? Jest na to wszystko sposób – zabawa w poszukiwanie skarbów. Organizują ją profesjonaliści, nadaje się dla dzieci i dorosłych, pozwala poznać najważniejsze zabytki i dzieła sztuki, w dodatku jest świetną rozrywką, która edukuje i wzmacnia więzi rodzinne. Przekonaj się, na czym polega szukanie skarbów w Luwrze, ile kosztuje i jak zarezerwować bilety.

Spis treści

Niezwykły sposób na zwiedzanie Luwru. Ta zabawa spodoba się dorosłym i dzieciom!

Planujesz odwiedzić Paryż w czasie urlopu lub wakacji, może z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich? Jeśli tak, koniecznie zajrzyj do przewodnika po najlepszych atrakcjach Paryża, by odwiedzić jak najwięcej ikonicznych miejsc i maksymalnie wykorzystać pobyt w stolicy Francji. To najbardziej popularne wśród turystów miasto na świecie!

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wycieczki po Paryżu, jest Luwr, jedno z najlepszych muzeów na Ziemi. Możesz tu oglądać ok. 35 tys. dzieł sztuki i zabytków ze wszystkich epok i wszystkich zakątków świata. Są wśród nich takie skarby, jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci, Wenus z Milo, Skrzydlata Nike z Samotraki, mezopotamskie skrzydlate byki z ludzkimi głowami, stela z Kodeksem Hammurabiego i całe mnóstwo innych cudów, które przeniosą cię w czasie i przestrzeni do najodleglejszych krain.

Luwr widziany z zewnątrz
Kolekcja Luwru liczy ponad 35 tys. dzieł sztuki. Nikt nie jest w stanie zwiedzić całego muzeum za jednym zamachem, ale jest sposób na to, by zobaczyć jego największe skarby podczas rodzinnej zabawy. matt_86, Pixabay.com

Niestety, nie da się zobaczyć wszystkich skarbów Luwru w czasie jednej wizyty. Przewodnicy po muzeum twierdzą, że gdyby ustawić wszystkie jego galerie w linii prostej, miałyby ok. 15 km długości. To bardzo długi spacer nawet bez oglądania eksponatów.

Jest jednak sposób na to, by zobaczyć wszystko, co Luwr ma najlepszego do zaoferowania, a przy tym świetnie się bawić, i to z całą rodziną. Zwiedzanie Luwru z dziećmi bez nudów? To możliwe! Wystarczy, że wypróbujecie zabawę w poszukiwanie skarbów.

Luwr na mapie Paryża:

Na czym polega poszukiwanie skarbów w Luwrze?

Zabawę w szukanie skarbów w Luwrze organizuje wyspecjalizowana firma Treasure Hunt At The Museum, założona przez Amerykankę Daisy Plume i Argentyńczyka Hernana Souto w 2012 r. Dziś Plume i Souto są małżeństwem, a w organizowaniu poszukiwań skarbów pomagają im dwaj synowie.

Szukanie skarbów to rodzaj gry terenowej, toczonej między co najmniej dwiema drużynami w salach Luwru. Instruktor spotyka się z uczestnikami przed muzeum, objaśnia zasady, wydaje materiały niezbędne do gry (foldery ze wskazówkami, karty z odpowiedziami w zalakowanej kopercie i ołówki), po czym uczestnicy przystępują do rywalizacji.

Współzawodniczyć mogą ze sobą członkowie jednej rodziny (z reguły w zespołach 1 dorosły + 1 dziecko) lub różne rodziny. Można też ścigać się z czasem zamiast ze sobą nawzajem – to dobra opcja np. dla singli czy par.

Zabawa polega na odszukiwaniu słynnych dzieł sztuki, identyfikowaniu tych mniej znanych według wskazówek, interpretowaniu obrazów, rzeźb czy starożytnych narzędzi, a także wykonywaniu dodatkowych wyzwań. Na koniec po zliczeniu punktów wyłaniani są zwycięzcy.

Klasyczne poszukiwanie przygód odbywa się bez nadzoru instruktora i może trwać tak długo, jak zechcą uczestnicy. W wersji luksusowej instruktor stale czuwa nad rozgrywką, a po zakończeniu poszukiwania zabiera uczestników na uroczystą ceremonię wręczenia trofeów (z reguły organizowaną w pobliskiej restauracji).

Poszukiwanie skarbów w Luwrze ma aż 10 wariantów tematycznych, z których można dowolnie wybierać. Są wśród nich np.:

  • Piękna i Bestie – poszukiwanie przedstawień fantastycznych zwierząt i pięknych kobiet.
  • Trasa Czaszek – poszukiwanie sarkofagów i mumii.
  • Zwierzęta w sztuce – ta trasa prowadzi do mniej znanych zakątków Luwru w poszukiwaniu wizerunków zwierząt.

A także inne trasy tematyczne, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jedna z galerii Luwru
Poszukiwanie skarbów pozwala uczestnikom zabawy dotrzeć do znanych i mniej znanych eksponatów Luwru, a także poznać je lepiej i uważniej niż w czasie zwykłego zwiedzania. Photo by DAT VO on Unsplash

Dlaczego warto szukać skarbów w Luwrze?

Organizowanie zabawy w szukanie skarbów w jednym z największych muzeów świata to nie tylko rozrywka dla turystów, ale też sposób na edukowanie dzieci i dorosłych oraz popularyzowanie zasobów Luwru.

- Dyrektor Luwru powiedział nam kiedyś, że muzeum odwiedza codziennie ok. 35 tys. gości – opowiada Daisy Plume. – Z nich ok. 80 proc. idzie prosto przed „Monę Lisę”, a potem wychodzi, ignorując wszystkie inne eksponaty.

Poszukiwanie skarbów to więc sposób na to, by zachcieć turystów do zwiedzania całego Luwru i podziwiania jego kolekcji, także tych mniej znanych perełek, poukrywanych w zakamarkach muzeum.

- Chcemy, by szukanie skarbów narobiło naszym klientom apetytu na sztukę – mówi Plume. – Nasze scenariusze są skonstruowane tak, by odszukanie wszystkich skarbów z listy było bardzo trudne. Dzięki temu uczestnicy zabawy chcą ciągle więcej i chętnie wracają do Luwru, nawet dzieci. Kiedy ostatnio twoje dziecko poprosiło, byś znowu zabrał je do muzeum? U nas to normalna reakcja!

Ile kosztuje zabawa w szukanie skarbów Luwru?

Klasyczne poszukiwanie skarbów w Luwrze kosztuje 29 euro za osobę (ok. 126 zł). Mniej więcej 30 minut po potwierdzeniu spotkania należy jeszcze kupić zwykłe bilety do Luwru.

Obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej mogą wchodzić do muzeum za darmo. Uczestnictwo w poszukiwaniu skarbów jest też darmowe dla dzieci poniżej 5. roku życia.

Szukanie skarbów w Luwrze możesz zarezerwować online. Opcja Express Booking to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie dla rodzin liczących do 6 członków. Opcja Catered Booking zapewnia pełną personalizację gry, w tym czasu trwania i tematu przewodniego.

Można także zamówić grupowe poszukiwanie skarbów dla drużyn powyżej 12 osób. To dobry pomysł np. na firmowe imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie lub panieńskie.

Ile trwa szukanie skarbów? Jak się przygotować?

Szukanie skarbów w Luwrze trwa przeciętnie ok. 2 godziny, ale uczestnicy mogą przeciągać zabawę wedle uznania. Do uczestnictwa w grze nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczą wygodne buty i naładowany telefon.

Jeśli szukasz sposobu na zobaczenie najważniejszych eksponatów Luwru bez nudnego stania przy tabliczkach z opisami, wypróbuj zabawę w poszukiwanie skarbów. Jeśli spodoba się tobie i twoim dzieciom, podobną grę możecie rozegrać jeszcze w innych miejscach Paryża, jak Musee d’Orsay czy Dzielnica Łacińska.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
od 7 lat
Wideo

Burze nad całą Polską

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Jak zwiedzać Luwr? Zabawa w szukanie skarbów zachwyci dzieci i dorosłych. Sprawdź, na czym polega i ile kosztuje - Strona Podróży

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska