Jerzy Janowicz przegrał w finale turnieju ATP w Paryżu

(pik)
Jerzy Janowicz przegrał finał turnieju ATP Masters, organizowany w Paryżu.
Jerzy Janowicz przegrał finał turnieju ATP Masters, organizowany w Paryżu. gs24.pl
Jerzy Janowicz, fenomen i odkrycie tenisowego turnieju ATP Masters w Paryżu, przegrał w finale z Davidem Ferrerem.

Spotkanie w Paryżu zakończyło się po dwóch setach. Pierwszego Polak przegrał 4:6, a drugiego 3:6. W początkowej fazie meczu walka była wyrównana, później Polak wyraźnie nie potrafił znaleźć recepty na dobrze i skutecznie grającego Ferrera. Polski tenisista zasłynął potężnymi serwisami. Piłka niejednokrotnie przekraczała 235 km/h. W dzisiejszym spotkaniu Janowicz przy swoim serwisie popełniał jednak zbyt dużo błędów. Hiszpan ostatecznie pokonał Janowicza w dwóch setach.

Pomimo dzisiejszej przegranej, wynik Polaka jest i tak jego największym sukcesem w karierze.

Po dzisiejszym turnieju Polak w rankingu ATP World Tour awansuje z 69. na 26. miejsce. Z Paryża Jerzy Janowicz wyjedzie bogatszy o 234 tys, euro.

Spotkanie trwało niewiele ponad półtora godziny.