1/30
W niedzielę, 25 kwietnia, mija dziesięć lat od ligowego...

Bartosz Zmarzlik ma jubileusz. Dziesięć lat w lidze. Te liczby Was zaskoczą!

W niedzielę, 25 kwietnia, mija dziesięć lat od ligowego debiutu Bartosza Zmarzlika. Do tej pory w barwach Stali Gorzów pojechał on aż w 859 wyścigach. Prawie połowę z nich wygrał! Co o latach startów gorzowskiego „F16” mówią nasze statystyki? Niektórych danych to pewnie nawet sam zawodnik nie zna... Zaczynamy!

2/30
Tamten 25 kwietnia 2011 roku był wielkanocnym...

Tamten 25 kwietnia 2011 roku był wielkanocnym poniedziałkiem, na torach ekstraligi rozgrywana była 3. kolejka rozgrywek, a Stal Gorzów podejmowała Unię Leszno. Bartosz Zmarzlik, który 16 lat uprawniające do startu w lidze skończył 12 kwietnia, wystartował z numerem 15 i w czterech startach zdobył cztery punkty.

3/30
Już w pierwszym biegu zawodów przekonał się o prawdziwości...

Już w pierwszym biegu zawodów przekonał się o prawdziwości powiedzenia, że do trzech razy sztuka. Bieg udało się rozstrzygnąć dopiero za trzecim podejściem, a 16-letni Bartek, jadący w kasku niebieskim, wygrał wyścig przed drugim gorzowskim juniorem Łukaszem Cyranem i Tobiaszem Musielakiem (zdjęcie u góry). Do mety dojechało trzech zawodników. Wcześniej Sławomir Musielak, starszy brat Tobiasza, został wykluczony za dotknięcie taśmy.

4/30
Tak jak Tobiasz Musielak, Bartosz Zmarzlik też ma starszego...

Tak jak Tobiasz Musielak, Bartosz Zmarzlik też ma starszego brata. Pawła (na zdjęciu drugi z lewej, obok Tomasz Gollob). Obu Zmarzlikom jednak wspólnie w lidze nie dane było wystartować. Swój ostatni mecz w lidze Paweł Zmarzlik, którego karierę naznaczyły kontuzje, odjechał... 15 dni wcześniej przed debiutem Bartka.