Kamil Michniewicz ze Stilonu Gorzów: Pomaga, by byli jedną...

  Kamil Michniewicz ze Stilonu Gorzów: Pomaga, by byli jedną nogą w finale [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Alan Rogalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Kamil Michniewicz ze Stilonu Gorzów: Pomaga, by byli jedną nogą w finale [ZDJĘCIA]
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Archiwum prywatne

  O tym, że Kamil Michniewicz jest szkoleniowcem trzecioligowego Stilonu Gorzów, rywalizującego w regionalnym Pucharze Polski, wie każdy, kto interesuje się lubuską piłką nożną. Ale tego, że zarazem jest trenerem analitykiem w reprezentacji Polski w ampfutbolu, wszyscy mogą nie wiedzieć. A powinni, bo Michniewicz w kadrze narodowej zawodników po amputacjach odwala kawał dobrej roboty.
  O tym głównie świadczy gra w wykonaniu biało-czerwonych i sukcesy, jakie osiągają, a więc brązowy medal mistrzostw Europy w Turcji z 2017 r. czy ćwierćfinał mistrzostw świata z Meksyku, który rozegrano na początku miesiąca. W tym wszystkim jest też zasługa pochodzącego z Rzepina Michniewicza. - Dzięki Kamilowi zawodnicy wiedzą więcej o przeciwnikach. On rozpracowuje rywali i analizuje naszą grę. Przez co odciążył pierwszego trenera Marka Dragosza - wprowadza nas w temat Zofia Kasińska, fizjoterapeutka kadry Polski, z którą to Michniewicz współpracował w Zbąszynku, gdy był dyrektorem sportowym Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej.

  Jak przyznaje w rozmowie z nami wspomniany Dragosz, wsparcie ze strony prowadzącego stilonowców jest dla niego nieocenione. - Znałem Kamila od wielu lat i wiedziałem, że i mentalnie, i osobowościowo, i warsztatowo, jest to człowiek, na którym można polegać. Kadra wznosi się teraz na poziom całkiem inny niż było to kilka lat temu, więc potrzebowałem kogoś, kto będzie odpowiadał za rzeczy analityczne, nie tylko na wielkich imprezach. Taką to przestrzeń oddałem trenerowi Michniewiczowi, z fantastycznymi efektami. To, co zawodnicy wiedzą na temat przeciwnika, to co Kamil mi pomaga w przygotowaniu do meczu, to jest absolutnie supersprawa. To ambitna osoba i perfekcjonista w pracy - zachwala swojego analityka selekcjoner polskiej reprezentacji, której hasło to „Jedną nogą w finale!”.

  Sam Michniewicz tłumaczy, że analiza przeciwników Stilo-nu w trzeciej lidze, a analiza rywali na mistrzostwach świata, różni się. - W ampfutbolu skupiamy się na szerszym spektrum każdej z akcji. Jest w nim inna specyfika boiska i liczba zawodników, przez co akcja w ampfutbolu zawiązuje się wcześniej niż w piłce nożnej, aczkolwiek jest to jedna niewielu różnic, gdy chodzi o przygotowanie materiału. Analitycy i tu, i tam zajmują się tymi samymi dziedzinami: taktyką gry w ofensywie, w defensywie, w fazach przejściowych czy też stałymi fragmentami w obronie i w ataku. Wyłapuje się też specyficzne sytuacje dla danej drużyny. W reprezentacji ten materiał przechodzi przez sito. Trener Dragosz może wzbogacić materiał o dodatkowe informacje czy też niektóre z nich odrzucić. Jeśli chodzi o nasz trzecioligowy zespół, to materiał do analizy przygotowujemy w klubie od początku do końca przez sztab w klubie - wyjaśnia stilonowiec.

  OBEJRZYJ TEŻ: Gracjan Krasucki ze Stilonu Gorzów marzy o grze w FC Barcelona


  PRZECZYTAJ TEŻ: Stilon Gorzów na szczeblu centralnym jest jedyny w regionie

  Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

  Oglądaj mecze lig zagranicznych na żywo online w Player.pl >>>

  Alan Rogalski
  Obserwuj autora tekstu na Twitterze

  Chcesz na bieżąco śledzić sportowe newsy z Ziemi Lubuskiej, Polski oraz świata? Polub naszą stronę na Facebooku!


  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!