Koszykarki AZS AJP Gorzów trzecie w Polsce! W meczu o brąz młodzieżowych mistrzostw Polski wygrały z SMS Aleksandrów Łódzki

Alan Rogalski
Enea AZS AJP Gorzów
Enea AZS AJP Gorzów Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
Koszykarki AZS AJP Gorzów trzecie w Polsce! W niedzielę 13 lutego w meczu o brąz młodzieżowych mistrzostw Polski nasze młode panie wygrały z Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:61, choć przez większość spotkania przegrywały.

Nie był to pojedynek toczony na wysokim poziomie, bo oba zespoły popełniły w nim bardzo dużo różnych prostych błędów. Początkowo o wiele więcej było ich na koncie gorzowianek, ale im ta potyczka trwała dużej, tym znacznie częściej myliły się w swoich akcjach aleksandrowianki. A zwłaszcza po przerwie, gdy kilka przechwytów Mai Maćkowiak i jej klubowych koleżanek w czwartej kwarcie okazało się przełomowych. Akademiczki zmieniły system gry w obronie, SMS przestał celnie rzucać za trzy, jak w pierwszych minutach i końcówka, chociaż nie pozbawiona emocji, była pod kontrolą zawodniczek trenerów Roberta Pieczyraka i Łukasza Hiszpańskiego jako drugiego ze szkoleniowców. Marzeniem był złoty medal, był on jak najbardziej w zasięgu, jednak trzecią lokatę w kraju też należy docenić. Brawo dziewczyny!

Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS AJP Gorzów 61:67 (21:12, 15:12, 8:16, 17:27)
AZS AJP: Kozłowska 14 (10 zb.), Michniewicz 13, Kurkowiak 12 (13 zb.), Maćkowiak 12, Lebiecka 6, Ryzińska 5, Dyja 5.