Koszykarki z Gorzowa nie zagrają w finale Energa Basket Ligi. Tym razem poległy w starciu z CCC Polkowice

Cezary Konarski
Gorzowskie koszykarki w półfinałowej serii play off przegrały z CCC Polkowice 1:3. Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
Koszykarki z Gorzowa nie zagrają o złoty medal w Energa Basket Lidze. Polska Strefa Inwestycji Enea przegrała (88:60) z CCC Polkowice czwarty mecz półfinału play off, a całą serię 1:3. Zespół z Gorzowa zagra o brązowy medal, rywalem będzie Basket-25 Bydgoszcz.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - CCC Polkowice 60:88

• Kwarty: 14:27, 12:29, 15:13, 19:19.
  • PolskaStrefaInwestycji Enea: Gustafson 26 (2), Hristova 14 (2), Walker-Kimbrough i Kaczmarczyk po 4, Owczarzak 2 oraz: Green 7, Dźwigalska 3 (1), Matkowska 0.
  • CCC: Elenberg-Wiley 23 (3), Hampton 10 (2), Stanković 11, Gajda 9, Gretchen 2 oraz: Nacickaite 20 (2), Grabska 8 (2), Kantzy 3 (1), Telenga 2, Tomaszewicz 0.

Po środowym zwycięstwie (91:82) we własnej hali, apetyty kibiców gorzowskich koszykarek na kolejny sukces w półfinale play off, pewnie wzrosły. Przecież rywalki z Polkowic w serii do trzech zwycięstw prowadziły już tylko 2:1. Czwartkowa wygrana Polskiej Strefy Inwestycji oznaczałaby, że w rywalizacji o awans do ekstraklasowego finału byłby remis. Gorzowiankom nie udało się jednak doprowadzić do decydującej – piątej gry – w Polkowicach. W czwartym spotkaniu serii półfinałowej, rozgrywanym w Gorzowie, koszykarki CCC były wyraźnie lepsze, z pewnością lżej odczuły trudy zaciętego starcia numer trzy.

Polkowiczanki już w pierwszej kwarcie osiągnęły 13 punktów przewagi (27:14), a drugiej odsłonie spotkania zaatakowały z jeszcze większą siłą, choć przez chwilę wydawało się, że gorzowianki mogą wrócić do meczu, bo w 12 min przegrywały 10 punktami (19:29). Później jednak długo punkty zdobywał tylko zespół gości, który w 15 min wygrywał już 43:19. W ostatnich minutach pierwszej połowy polkowiczanki powiększyły przewagę do 30 punktów (56:26) i w zasadzie już w przerwie meczu mogły świętować awans do finału.

- Polkowice rzuciły się na nas, jak zranione zwierzę, a nam w pierwszej połowie zabrakło walki. Nie wiem czy wynikało to z braku sił, czy byliśmy słabsi mentalnie. Teraz musimy się skupić na walce o brąz - powiedział Dariusz Maciejewski, trener gorzowskiej drużyny.

Gorzowiankom pozostanie seria gier o brązowy medal. Ich rywalem będzie zespół Basketu-25 Bydgoszcz. Pierwszy mecz 10 kwietnia w Gorzowie, drugi trzy dni później w Bydgoszczy. Na podium stanie drużyna, która wygra dwa spotkania, dlatego ewentualne trzecie, rozstrzygające starcie, odbędzie się 17 kwietnia w gorzowskiej hali.

Zespoły pięknych cheerleaderek od lat uatrakcyjniają mecze koszykarskiej Energa Basket Ligi. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wraz z kibicami z hal zniknęły też tańczące dziewczyny. Ale nie wszędzie. Ostatnio cheerleaderki były ozdobą spotkania koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra w Gdyni. Tam zastalowcy rywalizowali z ekipą miejscowej Arki.Obejrzyjcie na zdjęciach cheerleaderki na meczu Arka Gdynia – Zastal Zielona Góra >>>>POLECAMY: Pamiętacie radość po tym, jak Zastal Zielona Góra awansował do ekstraklasy?ZOBACZ TEŻ: Mistrz, mistrz, Stelmet mistrz! Pamiętacie ten wielki triumf nad Turowem?POLECAMY: Takie fajne programy kolekcjonowali kiedyś kibice w Zielonej GórzeWIDEO: Quinton Hosley, był zawodnikiem Zastalu Zielona Góry

Piękne cheerleaderki tańczyły na meczu koszykarzy Enei Zasta...

OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?