Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra znów pokonali Spójnię Stargard i w ćwierćfinale play off prowadzą 2:0

Koszykarze Zastalu Zielona Góra w ćwierćfinale play off prowadzą ze Spójnią Stargard 2:0. Mariusz Kapała
Zielonogórski Enea Zastal BC rozegrał drugi mecz pierwszej rundy play off pokonując Spójnię Stargard 89:74. W ćwierćfinałowej serii (gra się do trzech zwycięstw) zastalowcy prowadzą 2:0.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Spójnia Stargard 89:74

• Kwarty: 15:23, 15:19, 27:15, 32:17.
  • Enea Zastal BC: Richard 19 (4), Groselle 18, Berzins 9, Bowlin 8 (2), Brembly 7 (1) oraz: Koszarek 13 (2), Freimanis 11 (2), Sulima i Put po 2, Williams i Traczyk po 0.
  • Spójnia: Threatt 16 (2), Matczak 14 (1), Kostrzewski 9 (1), Steele 6, Cowels 5 (1) oraz: Faust 17 (3), Han 5, Młynarski 2, Gudul i Grudziński po 0.

Powiedzieć, że gospodarze słabo zagrali w pierwszej połowie to nic nie powiedzieć. Było źle, a momentami bardzo źle. Nasi nie trafiali spod kosza, z dystansu (jeden celny na dziewięć prób za trzy), zmarnowali pięć rzutów wolnych. Nic więc dziwnego, że rywale to wykorzystali. Cały czas wygrywali a na przerwę zespoły schodziły przy ich prowadzeniu 42:30.

Druga połowa zaczęła się od trzypunktowej akacji (dwa plus wolny po faulu) Mateusza Kostrzewskiego i przewaga Spójni wzrosła do 15 punktów 45:30. Na szczęście Enea Zastal BC zaczął być sobą. Wreszcie wpadały nam trójki, mocniej zagraliśmy w obronie. Powoli ale systematycznie odrabialiśmy straty. W 28 min po rzucie rozgrywającego dobry mecz Krisa Richarda po raz pierwszy prowadziliśmy w tym meczu 51:50. Spójnia jeszcze walczyła i zespoły skończyły trzecią kwartę wynikiem 57:57. Ostatnie dziesięć minut to już popis gospodarzy, którzy odjechali rywalowi z szybkością ekspresu zasłużenie wygrywając.
Kolejny, trzeci mecz tych zespołów w poniedziałek (5 kwietnia) w Stargardzie.

Zespoły pięknych cheerleaderek od lat uatrakcyjniają mecze koszykarskiej Energa Basket Ligi. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wraz z kibicami z hal zniknęły też tańczące dziewczyny. Ale nie wszędzie. Ostatnio cheerleaderki były ozdobą spotkania koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra w Gdyni. Tam zastalowcy rywalizowali z ekipą miejscowej Arki.Obejrzyjcie na zdjęciach cheerleaderki na meczu Arka Gdynia – Zastal Zielona Góra >>>>POLECAMY: Pamiętacie radość po tym, jak Zastal Zielona Góra awansował do ekstraklasy?ZOBACZ TEŻ: Mistrz, mistrz, Stelmet mistrz! Pamiętacie ten wielki triumf nad Turowem?POLECAMY: Takie fajne programy kolekcjonowali kiedyś kibice w Zielonej GórzeWIDEO: Quinton Hosley, był zawodnikiem Zastalu Zielona Góry

Piękne cheerleaderki tańczyły na meczu koszykarzy Enei Zasta...

OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?