Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kożuchów. Gmina chce kupić przychodnię, po to, żeby wszyscy mieszkańcy znów mieli dostęp do lekarza rodzinnego

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości zostały już tylko do załatwienia kwestie proceduralne i lekarz będzie do Państwa dyspozycji - ogłosił burmistrz Paweł Jagasek.
Proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości zostały już tylko do załatwienia kwestie proceduralne i lekarz będzie do Państwa dyspozycji - ogłosił burmistrz Paweł Jagasek. Wiktoria Walczak
Po śmierci cenionego lekarza rodzinnego nawet dwa tysiące pacjentów mogło zostać bez dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Mieszkańców nie chcą już przyjmować medycy z ościennych miejscowości. Gmina ma pomysł, jak rozwiązać problem.

Mieszkańcy bez opieki POZ. Dramatyczna sytuacja w Kożuchowie

- To skandal, po 40 latach płacenia składek nie ma mi kto recepty wypisać - żalił się jeden z mieszkańców Kożuchowa w połowie czerwca,kiedy okazało się, że nie ma lekarza, który zastąpiłby zmarłego doktora Czesława Kaniewskiego. Przychodnia została zamknięta.

Na początku lipca wielu pacjentów dopiero dowiadywało się, że nie ma nikogo na zastępstwie. - U nas pół wsi nie ma dostępu do lekarza. Żona dzwoniła do Zielonej Góry, nikt nas nie chce przyjąć. My młodzi, to jeszcze pół biedy, ale mój teść to starszy człowiek, potrzebuje lekarskiej pomocy – mówi pan Jerzy.

Gmina chce kupić przychodnię. Do Kożuchowa ma przyjechać nowy lekarz

Burmistrz Paweł Jagasek poinformował, że wspólnie z radnymi podjął decyzję o kupnie pomieszczeń, gdzie znajdowała się prywatna praktyka lekarska Czesława Kaniewskiego.
- Pomieszczenia te zostaną wydzierżawione nowemu lekarzowi, który już w najbliższym czasie zacznie zbierać deklaracje i będzie przyjmował pacjentów. Proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości, zostały już tylko do załatwienia kwestie proceduralne i lekarz będzie do Państwa dyspozycji - napisał burmistrz na Facebooku.

Proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości zostały już tylko do załatwienia kwestie proceduralne i lekarz będzie do Państwa dyspozycji.

Światełko w tunelu widzi radny Marcin Jelinek

- To chyba będzie krok na przód, bo burmistrz poinformował o zamiarze kupienia lokali po przychodni. W końcu chyba do burmistrza dotarła skala problemu, jak i zrozumiał zapisy ustawy o samorządzie gminnym, z których wynika wbrew temu, co do tej pory wszędzie mówił, i kwestionował, jak mu mówiłem, że to nasze zadanie i jak nie ma lekarza i przychodni to sami musimy to zrobić, bo zapewnienie opieki zdrowotnej jest zadaniem własnym gminy i gmina musi stworzyć takie warunki by ta opieka była - komentuje radny Marcin Jelinek. - Więc podobno kupujemy pomieszczenia pod przychodnię… Szkoda tylko, że tyle musiało trwać by zrozumieć, że to problem nasz i zadanie gminy.

Więc podobno kupujemy pomieszczenia pod przychodnię… Szkoda tylko, że tyle musiało trwać by zrozumieć, że to problem nasz i zadanie gminy.

Radny Jelinek podkreśla, że wprawdzie nie zna dokładnych szczegółów planowanej transakcji, ale cieszy się, że zrobiony został kolejny pozytywny krok do rozwiązania problemu.

Kożuchów

Wideo: Zobacz to jeszcze raz Cosuchovia Dance 2018 w Kożuchowie

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska