1/5
PKO Ekstraklasa. Wicelider rozbił dotychczasowego lidera w...

PKO Ekstraklasa. Wicelider rozbił dotychczasowego lidera w sześć minut, Legia o dziwo zapunktowała, pracę w Płocku stracił Maciej Bartoszek, a mecze derbowe zupełnie zawiodły - takie piłkarskie wnioski płyną z 23. kolejki.

W naszej jedenastce znajdziecie:
- wyłącznie seniorów
- pięciu Polaków, dwóch Portugalczyków, Bośniaka, Brazylijczyka, Greka i Szweda
- czterech piłkarzy Lecha Poznań, dwóch Górnika Łęczna, po jednym Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Legii Warszawa, Radomiaka Radom, Rakowa Częstochowa i Wisły Płock

2/5
Miał co robić w Częstochowie. Świetnie wypadł zwłaszcza na...

Bramkarz: Krzysztof Kamiński (Wisła Płock)

Miał co robić w Częstochowie. Świetnie wypadł zwłaszcza na początku kiedy zatrzymał kilka groźnych prób Rakowa. Na plus zaliczymy mu również obronienie jedenastki egzekwowanej przez Iviego Lopeza.

W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

3/5
Joel Pereira (Lech Poznań) - W Szczecinie rósł z minuty na...

Wyróżnieni obrońcy:

Joel Pereira (Lech Poznań) - W Szczecinie rósł z minuty na minutę. Na najwyższe obroty wszedł po zmianie stron. To wtedy zanotował też asystę, swoją piątą w sezonie, po której padła ostatnia bramka. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) - Umie nabiegać na wrzutkę i w ten sposób strzelić gola. Kolejny raz potwierdził to w piątek. Drużyna zawdzięcza mu pokonanie Wisły Kraków. Kto wie czy w marcu nie dostanie powołania do reprezentacji, skoro dla niego na mecz pofatygował się Czesław Michniewicz. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Gerson (Górnik Łęczna) - Wytrwał mimo naporu. Stal Mielec praktycznie co chwilę gościła pod lub w polu karnym, ale on bardzo dzielnie interweniował. Na plus na pewno zablokowane strzały i wygrane główki, co bramkarzowi pozwoliło zachować czyste konto. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Pedro Rebocho (Lech Poznań) - Odebrać atuty Pogoni to naprawdę coś znaczy. W meczu na szczycie lechita okazał się praktycznie nie do przejścia. Co ważne, równy poziom utrzymał w obu połowach. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

4/5
Janusz Gol (Górnik Łęczna) - Kiedy nadarzyła się okazja, od...

Wyróżnieni pomocnicy:

Janusz Gol (Górnik Łęczna) - Kiedy nadarzyła się okazja, od razu spróbował gola przewrotką. I udało się! W wieku 36 lat dokonał tego po raz pierwszy w ekstraklasie. Dzięki niemu zespół opuścił strefę spadkową. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Giannis Papanikolaou (Raków Częstochowa) - Z łatwością wygrał bitwę o środek pola przeciw Wiśle Płock. Jeszcze przed zmianą stron zapisał asystę. Wicemistrz wciąż jest na trzecim miejscu, ale ma tylko punkt straty do Pogoni Szczecin. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Radosław Murawski (Lech Poznań) - Wskoczył do składu na miejsce Pedro Tiby i chyba prędko nie wróci na ławkę. Został właśnie cichym bohaterem okazałego zwycięstwa nad dotychczasowym liderem. To jego piękne podanie zapoczątkowało akcję na 1:0. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Biało-czerwony bieg w Gorzowie. Trzy kilometry na święto 3 Maja

Majówka 2024 w żagańskim parku! Jak się bawiliśmy w piątek 3 maja? Byliście?

Majówka to dobra okazja do spacerów i spotkań ze znajomymi. Gdzie spędzamy czas?