Lechia Zielona Góra i Warta Gorzów zagrają w finale wojewódzkiego Pucharu Polski

Paweł Górski
Lechia i Warta nie po raz pierwszy zmierzą się w finale lubuskiego Pucharu Polski Cezary Konarski
Poznaliśmy parę finalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. Są nimi dwaj trzecioligowcy – Lechia Zielona Góra i AstroEnergy Warta Gorzów – którzy pokonali swoich półfinałowych rywali z IV ligi.

W pierwszym z półfinałów Lechia Zielona Góra wysoko pokonała Syrenę Zbąszynek 5:1. W 26 minucie wynik ze strony zielonogórzan otworzył Igor Bambecki, a jeszcze przed przerwą Jakub Babij podwyższył na 2:0 po faulu rywala w polu karnym. Po przerwie Lechistom szybko udało się jeszcze bardziej powiększyć prowadzenie i za sprawą goli Przemysława Mycana, Dawida Dębskiego i ponownie Igora Bambeckiego odniosła ona pewne zwycięstwo. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył w 81 minucie Dawid Stachowiak.

W drugiej parze górą była AstroEnergy Warta Gorzów, która minimalnie wygrała ze Stalą Felgenhauer Jasień 1:0. Jedynego gola spotkania strzelił już w siódmej minucie Filip Roszak. W trakcie meczu czwartoligowiec długo szukał sposobu na wyrównanie, ale mimo optycznej przewagi na boisku, nie był w stanie sforsować dobrze ustawionej defensywy Warty.

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się 12 czerwca w Kostrzynie nad Odrą. Początek o godzinie 17:00.