Lechia Zielona Góra wygrała i już nie jest ostatnia

(flig)

Piłkarze drugoligowej Lechii Zielona Góra pokonali Unię Janikowo 2:1 (0:0). Oba gole dla zwycięzców zdobył Rafał Duchnowski (77 - karny, 80); bramka dla gości padła po samobójczym strzale Bartosza Tyktora (69).

Po tym zwycięstwie Lechia opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że na długo. Mecz był bardzo emocjonujący, a szczególnie ostatnie 20minut w których obaj rywale mogli strzelić kolejne gole. Prowadzenie zdobyli gościem, kiedy po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Pawła Mądrzejewskiego Tyktor głową przedłużył piłkę do własnej bramki. Na szczęście osiem minuty później Paweł Ettinger sfaulował w polu karnym kapitana zielonogórzan Pawła Wojtysiaka. Z karnego wyrównał Duchnowski. Został on bohaterem spotkania, kiedy w 80 minucie wykorzystał podanie Mariusza Bacławskiego wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans.