Legia przegrała, ale awans ma w kieszeni

(szyly)
archiwum
Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie aż 0:3 z PSV Eindhoven. Porażka stołecznego zespołu nie ma jednak wpływu na awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Legia zaczęła mecz znakomicie - szybka i odważna gra zepchnęła Holendrów do defensywy. Jednak sielanka potrwała tylko kilkanaście minut. Wraz z upływającym czasem, rosła przewaga rywali. Udokumentowali ją po pół godzinie gry - w 32 min Michał Żewłakowa tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił do własnej bramki.

W drugiej części gry PSV było już zdecydowanie lepsze. W 56 minucie Dusan Kuciak faulował w polu karnym rywala i obejrzał czerwony kartonik. Nierozgrzany Wojciech Skaba nie zdołał obronić rzutu karnego, który wykonywał D. Mertens. Obrazu zniszczenia, po kontrataku, dopełnił Z. Labyad.

Ostatecznie Legia przegrała 0:3 i zajęła drugie miejsce w grupie C.