Liga Mistrzów: Juventus lepszy od City. Dramat Luke'a Shawa (wyniki online)

AIP, oprac. (m. korn)
W hicie pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester City uległ zeszłorocznemu finaliście. Juventus Turyn wygrał 2:1.

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zapewniła sobie udany start w Champions League jako triumfator Ligi Europy w poprzednim sezonie. Grając wczoraj z Borussią Moenchengladbach miała przewagę, ale brakowało jej skuteczności. Tuż po przerwie Kevin Gameiro wykorzystał jednak karnego. Dwie minuty później z kolejnego karnego trafił w poprzeczkę. W 67 minucie Sevilla znowu zarobiła „jedenastkę”, którą na gola zamienił Ever Banega. Trzeciego gola zdobył Jewgienij Konopljanka.

Luke Shaw został zniesiony z boiska z podejrzeniem złamania nogi po brutalnym wejściu Hectora Moreno. W 15. minucie meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarz Manchesteru United zdecydował się na samotny rajd w pole karne PSV, gdzie w bezpardonowy sposób powstrzymał go 27-letni obrońca gospodarzy. Sędzia Nicola Rizzoli nawet nie odgwizdał faulu.

W innym meczu grupy D Manchester City przegrał u siebie z finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów**Juventusem Turyn** 1:2. Obaj bramkarze, Joe Hart i Gianluigi Buffon, nie mogli narzekać na brak zajęć. W pierwszej połowie Paul Pogba głową pokonał tego piewszego, ale sędzia uznał, że Alvaro Morata absorbował golkipera i odgwizdał spalonego. Goście popełniali proste błędy w obronie, jednak gospodarze strzelali niecelnie, albo świetnie interweniował Buffon. W końcu ten ostatni skapitulował po „główce”... Giorgio Chielliniego, którego po rzucie rożnym naciskał Vincent Kompany. Do remisu doprowadził Mario Mandżukić, ale ostateczny wynik spotkania ustanowił Morata.

W spotkaniu Realu Madryt z Szachtarem Donieck trzy gole zdobył Cristiano Ronaldo, w tym dwa z karnych.
Z kolei w meczu Paris Saint-GermainMalmoe FF przeciwko gościom wystąpił m.in. gwiazdor gospodarzy Zlatan Ibrahimović. – Gra przeciw mojej pierwszej drużynie była wielkim marzeniem. Moja kariera w takich chwilach jest spełniona – powiedział.