Liga Mistrzów: Remis Romy z Barcą i kontuzja Szczęsnego

AIP, oprac. (m. korn)
Liga Mistrzów ruszyła na dobre. W środę 16 września Barcelona niespodziewanie zremisowała z AS Romą. W swoich meczach natomiast pewnie poradzili sobie Chelsea, Bayer Leverkusen i Bayern Monachium. O pechu w spotkaniu przeciwko Barcie może mówić Wojciech Szczęsny, który zszedł z boiska z kontuzją.

Polski bramkarz doznał kontuzji tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Luis Suarez nadepnął na dłoń polskiego golkipera, eliminując go z gry. Szczęsny kontra Messi - tak miał wyglądać mecz Romy z broniącą trofeum Barceloną. Polak poradził sobie z dwoma strzałami Argentyńczyka, ale spotkanie musiał zakończyć wcześniej. Wstępne diagnozy mówiły o złamaniu palca. Serwis football-Italia, powołując się na źródła z klubu, poinformował, że Polak ma zbity mały palec prawej dłoni.

W tym momencie na tablicy wyników widniał remis 1:1, a bohaterem spotkania w Rzymie był Alessandro Florenzi, który wprawił kibiców w zachwyt zdobywając dla gospodarzy bramkę strzałem niemal z połowy boiska i to będąc tuż przy linii bocznej. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Goście prowadzili po bramce zdobytej właśnie przez Suareza, ale ekipa Romy miała uzasadnione wątpliwości, czy nie było spalonego.

Polscy kibice mieli w środę nie lada dylemat, czy oglądać interwencje Szczęsnego czy strzały Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski nie błysnął, ale szukał szczęścia, które jednak dopisało nieprawdopodobnie skutecznemu w tym roku Thomasowi Muellerowi. Ostatecznie w 59. minucie Lewandowski usiadł na ławce, ustępując miejsca na murawie Kingsleyowi Comanowi.

Największą niespodzianką dnia była porażka Arsenalu w Zagrzebiu. Z czterech angielskich drużyn zwycięstwo w pierwszym grupowym meczu odniosła tylko Chelsea.