Lubuska policja szuka chętnych do służby. Jakie zarobki oferuje? Lista płac

(b)
Sprawdź, jakie są pensje policjantów >>>
Sprawdź, jakie są pensje policjantów >>>Lubuska Policja
Udostępnij:
Lubuska policja szuka chętnych do służby. Sprawdź, jakie warunki muszą spełnić kandydaci i na jakie zarobki mogą liczyć?

W lubuskim garnizonie służy ponad 2,6 tysiąca funkcjonariuszy. Wciąż są wolne miejsca, choć ich liczba zmniejsza się w szybkim tempie – informuje podkomisarz Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Bez wątpienia jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć swoje miejsce. Chętni mogą trafić do służby prewencyjnej, kryminalnej czy dochodzeniowo-śledczej, dbać o bezpieczeństwo na drogach, pracować z dziećmi i młodzieżą jako profilaktyk czy zwalczać przestępczość i pomagać jego ofiarom. To tylko niektóre, możliwe drogi, które można obrać, decydując się na służbę w szeregach Policji – zaznacza podkom. Kimet.

Kto może zostać policjantem?

Specyfika tego zawodu sprawia, że kandydaci do służby muszą spełniać określone warunki. Określa je Ustawa o Policji z 6 kwietnia 1990 roku.

Służbę w policji może pełnić:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • korzystający w pełni z praw publicznych
  • posiadający wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  • mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jeżeli odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy, powinni posiadać odpowiedni wpis w książeczce wojskowej.

Trzeba zdać testy

Postępowanie kwalifikacyjne do służby składa się z kilku etapów. Pierwszy to osobiste złożenie podania, kwestionariusza osobowego i innych wymaganych dokumentów. Potem przychodzi pora na test wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowę z psychologiem policyjnym. Trzeba też przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i uzyskać pozytywną opinię komisji lekarskiej. Wobec każdego kandydata prowadzone jest także postępowanie sprawdzające.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby można znaleźć na stronie internetowej: DOBÓR

Tatuaż może być problemem

W Zarządzeniu nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 roku w sprawie regulaminu musztry w Policji czytamy, iż: „Umundurowanemu policjantowi zabrania się noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru, w szczególności widocznego tatuażu”.

Możesz poćwiczyć na torze przeszkód

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie organizuje cykliczne zajęcia przygotowujące do testów sprawności fizycznej. Odbywają się one w hali sportowej przy ul. Chopina 52 w godz. 16 – 18. Policjanci zapraszają chętnych 24, 27 i 31 maja. To okazja dla kandydatów do służby, aby sprawdzili, czy są w stanie pokonać tor w wymaganym czasie, ale przyjść może każdy, kto lubi wyzwania.

Podobne zajęcia odbywają się w Zielonej Górze, Żaganiu, Żarach oraz w Świebodzinie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Lubuskiej Policji oraz pod numerami telefonów: 797 800 880 lub 47 79 11260.

Terminy przyjęć do służby w Policji w 2022 roku

  • 14 czerwca
  • 2 sierpnia
  • 19 września
  • 29 grudnia

Zarobki w policji w 2022 roku

Służba w policji to gwarancja ciekawej pracy i stabilnego zatrudnienia, a także perspektywa podnoszenia kwalifikacji i awansu na kolejne stopnie. Ważne jest jednak także wynagrodzenie, które zostało podwyższone na początku 2022 roku.

Zobacz na kolejnych slajdach, na jakie zarobki i dodatki mogą liczyć policjanci:

Sprawdź, jakie są pensje policjantów >>>

Lubuska policja szuka chętnych do służby. Jakie zarobki ofer...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie