Turniej z udziałem 18 zespołów rozegrano w Polanicy Zdroju. Lubuszanie Zielona Góra od początku imprezy grali znakomicie, w fazie grupowej pokonali czterech rywali, zdobywając 16 bramek, a tracąc tylko dwie. O sile zielonogórzan przekonały się zespoły z Bielska-Białej (2:0), Ząbkowic (2:1), Miękini (9:1) i Łodzi (3:0). Warto zaznaczyć, że w spotkaniach tych aż siedem goli strzelił Waldemar Dwornicki.
W fazie pucharowej Lubuszanie najpierw pokonali drużynę z Przybyszówki 1:0, a następnie – w starciu półfinałowym – wygrali z Rzeszowem 4:2. W finale doszło do rewanżu za ubiegłoroczny finał. Wtedy zielonogórzanie przegrali po rzutach karnych z zespołem z Warszawy. Tym razem tytuł trafił na Ziemię Lubuską, ekipa z Zielonej Góry była zdecydowanie lepsza, wygrała Warszawa 4:1.
Lubuszanie Zielona Góra tytuł mistrza Polski wywalczyli w składzie:
- Ireneusz Rymaszewski, Waldemar Dwornicki, Krzysztof Gnatowicz, Tomasz Bernas, Mariusz Garbula, Rafał Zych, Janusz Czarnowski, Józef Siemaszko, Marek Czerniawski, Wojciech Guźda, Wojciech Winograd, Leszek Kotarski, Dominik Subczak (kierownik drużyny).
Novita Pleyada zgarnęła Puchar Zimy po konkursie rzutów karn...
WIDEO: Zielonogórskie kryte boisko piłkarskie robi duże wrażenie
Polub nas na fb
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?